Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home Aktualności

Olaf częstował cukierkami

mikołajki 2016

W tym roku Samorząd Uczniowski częstował 6 grudnia cukierkami, które dostarczył....Olaf. Mikołaj miał widocznie za dużo obowiązków i nie dotarł do naszych uczniów. Wysłał nam za to swojego zastępcę, który spisał się wspaniale - jak przystało na wysłannika Mikołaja. Bałwanek znany jest z tego, że uwielbia ciepło - widocznie poczuł ciepłą atmosferę, która panuje u nas w szkole i z chęcią spędził w niej czas.

                                        Anna Malecka, Izabela Siwek

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

Paczki, pączusie i inne słodkości...

tłusty czwartek 2016


4 lutego - TŁUSTY CZWARTEK Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole kiermasz słodkości oczywiście z PĄCZKIEM w roli głównej. Świeżutkie, cieplutkie pączusie dostarczyła nam zaprzyjaźniona Cukiernia „Maciuś". Samorząd uczniowski przygotował również wystawę dotyczącą tradycji obchodów Tłustego Czwartku. Uczniowie mogli się dowiedzieć kiedy i gdzie powstała tradycja oraz jak jest obchodzona w różnych częściach Polski.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

Dyskoteka karnawałowa

disko 21.01.16

21 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszym gimnazjum dyskotekę. Jak przystało na porządną zabawę karnawałową, uczniowie mogli być przebrani. Aby ich do tego zmobilizować, osoby które miały przebranie otrzymywały dodatkowy talon na niepytanie :-) Zabawa trwała aż cztery godziny, a wsród hitów ostatnich lat na pierwszym miejscu królowała niezmiennie "belgijka" i pomimo plątających się nóg wychodziła całkiem nieźle. W trakcie zabawy wyłoniliśmy najlepszych tancerzy parkietu: Patrycję z IIIB oraz Marcela z IIC.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 HALLOWEEN'OWE POPOŁUDNIE Z GIMNAZJUM NR 1

halloween 2015

Tegoroczne obchody Halloween zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Czwartkowy wieczór 29 października, okazał się wspaniałą okazją do pokazania mieszkańcom Niwki, tym małym i tym dużym, w jaki sposób w krajach anglojęzycznych, obchodzone jest święto Halloween. Najmłodszych ciekawiła wizyta u wróżki, która częstowała cukierkami, ale tylko po wypowiedzeniu magicznych słów – TRICK OR TREAT. Maluchy, którzy przybyli wraz z rodzicami chętnie uczestniczyli w tańcu, udając duchy, wiedźmy, piratów czy potwory. Starsi uczniowie - ze szkół podstawowych i gimnazjum brali udział w konkursie wyławiania jabłek z miski z wodą oraz w ugryzieniu owoców z wiszącego sznurka. Mroczną atmosferę rozświetlił nam pokaz 100 dyniowych lampionów przygotowanych przez uczniów każdej klasy naszego gimnazjum. Mroczny pokaz strasznych strojów oraz tańce, z udziałem przybyłych małych stworków, zombiaków z 2B oraz demoniczna piosenka zaprosiły do Halloween'owego pokazu zespół Cheerleaders. Tancerki specjalnie na tą okazję przygotowały „Taniec Duchów", który zachwycił przybyłych gości. Po wszystkich atrakcjach wieczoru, mali i duzi mieszkańcy dzielnicy Niwki powrócili do domów z dyniowym lampionem w ręku. Halloween'owy wieczór na pewno pozostanie w pamięci wszystkich – rodzinna atmosfera panująca w Gimnazjum Nr 1 udzieliła się przybyłym gościom. Dziękujemy przedstawicielom Rady Dzielnicy – państwu Wolom – za przybycie i udział w imprezie. Zapraszamy znowu za rok, dziękujemy za liczne przybycie i gratulujemy uczniom naszej szkoły pomysłowości i kreatywności w projektowaniu dyń i strojów.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

SZKOLNE WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

wybory su

 

Emilia Opara z klasy 3C zwyciężyła w wyborach na przewodniczącą Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu. Komisja skrutacyjna w składzie: Mikołaj Trafny, Paweł Tyrkalski, Magdalena Milde oraz Justyna Bartnik wraz z opiekunami : panią Izabelą Siwek oraz Elżbietą Flak zliczyła głosy i okazało się, że na naszą koleżankę oddano aż 108 głosów!
Pozostałym kandydatom dziękujemy i mamy nadzieję, że będziecie wsparciem dla Emilki:)
Emilko, liczymy na Ciebie i mamy nadzieję, że w naszej szkole będzie się dużo działo, a Ty zadbasz o nasze szkolne akcje i atrakcje! Powodzenia!

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy