Home Trzymaj formę

itrzymaj formę
SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU
„ Trzymaj formę" w roku szkolnym 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 nasze gimnazjum uczestniczyło już w X edycji Ogólnopolskiego
Programu „ Trzymaj formę".
Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego trybu życia i zbilansowanej diety.
Przez cały rok szkolny realizujemy projekty , organizujemy zajęcia dodatkowe, podejmujemy działania mające na celu promowanie aktywności fizycznej oraz prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się młodzieży. Kształtujemy postawy i zachowania w zakresie prawidłowego odżywiania i aktywnego trybu życia.
W bieżącym roku szkolnym postawiliśmy na ruch i aktywne spędzanie czasu wolnego
w połączeniu ze zdrowym odżywianiem. Uczniowie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach
z wychowania fizycznego i wyjeżdżali na zawody. Miłośnicy jednośladów podróżowali w tym roku ścieżkami Jaworzna, a fani wędrówek pieszych wybrali się na rajd w Beskidy.
Na lekcjach biologii i techniki uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety, układali jadłospisy i przygotowywali zdrowe posiłki. W ciągu roku kilkakrotnie organizowaliśmy dzień zdrowego odżywiania. Uczniowie przygotowywali pyszne, zdrowe kanapki, soki owocowe, sałatki i zdrowe desery.
Uczniowie wykonywali plakaty : piramida zdrowego żywienia, zdrowie na talerzu, gazetki tematyczne: zasady zdrowego odżywiania, choroby spowodowane niewłaściwą dietą, a uczniowie klas drugich rysowali komiksy na temat skutków nieprawidłowego stylu życia.
Podsumowaniem tegorocznej edycji programu był turniej międzygimnazjalny, w którym uczniowie sosnowieckich gimnazjów rywalizowali w dwóch kategoriach: wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania i konkurencjach sportowych.

Koordynator programu
Joanna Sypek

Turniej międzygimnazjalny
„ Żyj zdrowo- trzymaj formę

trzymaj formę 2016
9 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sosnowcu im. W Roździeńskiego odbyła się już V edycja turnieju międzygimnazjalnego „ Żyj zdrowo- trzymaj formę" . Uczniowie musieli napisać test wykazując się wiedzą na temat prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej oraz pokonać sprawnościowy tor przeszkód na czas. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Maja Tańska,
Jakub Knap i Piotr Wilamowski (uczniowie klasy I a) świetnie poradzili sobie z konkurencją sportową , ale nieco słabiej wypadli na teście. Nie zajęli wprawdzie miejsca w pierwszej trójce, ale dali z siebie wszystko rywalizując ze starszymi kolegami, głownie z klas trzecich. Podczas turnieju panowała fantastyczna atmosfera i sportowa rywalizacja. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali piłki.
                                                                                                            Joanna Sypek

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU
„ Trzymaj formę" w I półroczu roku szkolnego 2014/2015

imagesW roku szkolnym 2014/2015 nasze gimnazjum uczestniczy już w IX edycji Ogólnopolskiego Programu „ Trzymaj formę".
W I semestrze bieżącego roku szkolnego postawiliśmy na ruch i aktywne spędzanie czasu wolnego
z wychowania fizycznego i wyjeżdżali na zawody. Przerwy spędzają aktywnie, na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie przygotowywali zestawy ćwiczeń i pod okiem nauczycieli prowadzili rozgrzewki. Ponadto nauczyciele w-fu przeprowadzili wśród uczniów test sprawności fizycznej.
Od września w naszej szkole działa klub rowerowy: jesienią uczniowie wraz z opiekunami byli
na pierwszym rajdzie rowerowym.
Nauczyciele: chemii i matematyki prowadzą również klub zdrowego gimnazjalisty. Na zajęciach uczniowie uczą się jak z dostępnych produktów przygotowywać zdrowe posiłki.
Uczniowie wykonywali również plakaty : piramida zdrowego żywienia i sposób a zdrowy i aktywny wypoczynek.

Koordynator projektu   Joanna Sypek

2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 nasze gimnazjum uczestniczy już w VIII edycji Ogólnopolskiego Programu „ Trzymaj formę".
Zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznej edycji programu.

Koordynatorzy programu
                                                                             Joanna Sypek Lidia Chrzanowska