Home O szkole

O szkole

Gimnazjum nr 1 to jedna z największych i najbezpieczniejszych tego typu szkół w Sosnowcu. Posiada bogatą bazę dydaktyczną: 2 pracownie komputerowe na 23 stanowiska, INTERNET, dobrze wyposażone pracownie-polonistyczną (sprzęt RTV, antena satelitarna, podręczny księgozbiór, wideoteka), historyczną, geograficzną, biologiczną, fizyczną, pracownie językowe, 2 sale gimnastyczne, kompleks boisk, bibliotekę ze stale wzbogacanym księgozbiorem, czytelnię, gabinet pedagoga i higienistki.alt

Gimnazjum, powstało w wyniku reformy szkolnictwa w 1999 roku jako jedno z 19 publicznych gimnazjów na terenie miasta. Szkołę zlokalizowano w budynku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1, kształcącym przyszłych górników. Wygasający charakter szkoły zawodowej umożliwił przejęcie budynku przez gimnazjum.

1 września 1999 roku rozpoczęło naukę w szkole 238 uczniów w jedenastu oddziałach. Uczniowie przybyli ze szkół podstawowych Modrzejowa (Szkoła Podstawowa Nr 11), Niwki (Szkoła Podstawowa Nr 15), Jęzora (Szkoła Podstawowa Nr 21), Pawiaka (Szkoła Podstawowa Nr 29).

W grudniu 1999 roku wydano pierwszy numer gazetki szkolnej GIMexPreSS. Zespół redakcyjny tworzyli uczniowie: Jakub Zarębski, Bartek Baran oraz Norbert Walkowicz. Szkoła brała udział w kolejnych edycjach Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie zaangażowani byli również w akcję "Góra Grosza".

W roku szkolnym 2001/2002 odbył się pierwszy egzamin gimnazjalny. Do egzaminu przystąpiło 237 uczniów naszego gimnazjum. W rankingu gimnazjów województwa śląskiego pod tytułem "Szkoła Szkole Nierówna" uzyskaliśmy 11 miejsce w województwie śląskim i 3 miejsce w Sosnowcu.

Nasze obecne certyfikaty

• Certyfikat Szkoly Humanitarnej
  • Tytuł Aktywna Szkoła - Aktywny Uczeń
  • Certyfikat Szkoły Globalnej