Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home Konkursy dla SP

 

ROK SZKOLNY 2014/2015


SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA...

konkurs ang dla sp 2016
Dnia 13. maja, w piątek, gościliśmy w murach naszej szkoły 13 uczestników sosnowieckich szkół podstawowych wraz z opiekunami na trzeciej edycji konkursu języka angielskiego pt. PRIMARY ENGLISH MASTER 2016. Trzynastka okazała się szczęśliwa oczywiście dla zwycięzców, ale była też miłym przeżyciem dla pozostałych uczestników, ich opiekunów i organizatorów również.
Laureatami Konkursu zostały:
Aleksandra Dudek, Szkoła Podstawowa Nr 15 (I m-ce),
Maria Turlej, Szkoła Podstawowa Nr 11 (II m-ce)
Oliwia Błaszczec, Szkoła Podstawowa Nr 21 (III m-ce).
Przyznano również dwa wyróżnienia dla Natalii Barańczuk z SP Nr 20 i Martyny Kalarus z SP Nr 21.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich nauczycielom, a także wszystkim pozostałym uczestnikom i nauczycielom, którzy zechcieli wziąć udział w rywalizacji młodych pasjonatów języka angielskiego.
Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe przywiezione z Londynu przez nauczycieli uczestniczących w tegorocznych warsztatach językowych oraz ufundowane przez wydawnictwo Macmillan. Każdy z uczniów ma szansę ubiegania się o miejsce w klasie językowej w roku szkolnym 2016/2017 bez konieczności pisania testu wstępnego w czerwcu.
Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu i odwiedzania nas na innych imprezach językowych.

                                                    Barbara Jureczka, Anna Malecka, Monika Kluszczyńska

więcej zdjęć - kliknij tutaj


ZAPRASZAMY
DO UDZIAŁU W III EDYCJI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

konkurs klasy 6 2016

PRIMARY ENGLISH MASTER'16


Konkurs odbędzie się 13. maja 2016 r. w siedzibie Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu, przy ulicy Wojska Polskiego 86. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas szóstych sosnowieckich szkół podstawowych. Każda ze szkół może zgłosić dwóch uczestników w terminie do 6. maja 2016 r. Uczestnicy konkursu napiszą test leksykalno-gramatyczny z elementami wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Test obejmuje materiał z zakresu podstawy programowej. Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i mają zagwarantowane miejsce w klasie językowej w Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu w roku szkolnym 2016/2017.


Zgłoszenia należy kierować telefonicznie poprzez sekretariat szkoły 32-299-31-11 lub mailowo - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 Wyniki drugiej edycji konkursu II PRIMARY ENGLISH MASTER...

primary 2015
14 maja gościliśmy w naszym gimnazjum najlepszych młodych anglistów z sosnowieckich szkół podstawowych. Byli to uczniowie klas szóstych, którzy brali udział w drugiej edycji konkursu językowego pt. PRIMARY ENGLISH MASTER. Wszyscy uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami językowymi oraz wiedzą na temat kultury krajów anglojęzycznych. Natomiast najlepsze wyniki uzyskali: I miejsce - Julia Gorol, SP Nr 29 (mgr Agnieszka Strózik), II miejsce - Ewa Białczyk, SP Nr 22 (mgr Agnieszka Figa) i III miejsce - Karolina Suska, SP Nr 20 (mgr Kamila Ogrodowiak). Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczyła Pani Dyrektor mgr Mirosława Bukowy.
W czasie krótkiej wizyty w Gimnazjum Nr 1 nasi goście obejrzeli również prezentację multimedialną pokazującą w dużym skrócie szkolną rzeczywistość i osiągnięcia naszych gimnazjalistów.
Przypominamy, że każdy z uczestników Konkursu ma możliwość dostania się do naszej klasy językowej w przyszłym roku szkolnym, bez konieczności pisania testu wstępnego. A kolejne zmagania językowe za rok, zatem zapraszamy już teraz na kolejną przygodę z językiem angielskim w Gimnazjum Nr 1. Obecni piątoklasiści możecie uwzględnić naszą propozycję w swoich planach na przyszły rok.
Zapraszają już teraz nauczyciele języka angielskiego Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu.

                                                                                                               Autor: mgr Barbara Jureczka

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

ZAPRASZAMY
DO UDZIAŁU W II EDYCJI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
PT. PRIMARY ENGLISH MASTER

konkurs dla vi 2015

Konkurs odbędzie się 14 maja 2015 r. w siedzibie Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu, przy ulicy Wojska Polskiego 86. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas szóstych sosnowieckich szkół podstawowych. Każda ze szkół może zgłosić dwóch uczestników w terminie do 8. maja 2015 r. Uczestnicy konkursu napiszą test leksykalno-gramatyczny z elementami wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Test obejmuje materiał z zakresu podstawy programowej. Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i mają zagwarantowane miejsce w klasie językowej w Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu w roku szkolnym 2015/2016.
Zgłoszenia należy kierować telefonicznie poprzez sekretariat szkoły 32-299-31-11 lub mailowo - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

regulamin konkursu znajduje się tutaj

zgoda na publikowanie znajduje się tutaj


 ROK SZKOLNY 2013/2014


 

kla klvi3a

kjadla klas Vi arysunek

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Organizator konkursu: Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu, ul. Wojska Polskiego 86, 41-208 Sosnowiec
tel./fax 32-299-31-11
strona internetowa szkoły: www.gim1.sosnowiec.pl
e-mail szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. / Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

e-mail organizatora: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Bez tytułukja Vi2aCELE KONKURSU:
• Zainteresowanie uczniów zdobywaniem wiedzy i rozwijaniem umiejętności językowych.
• Stworzenie możliwości porównania własnych umiejętności z umiejętnościami uczniów z innych szkół na płaszczyźnie pozytywnej rywalizacji.
• Motywowanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy i poszerzania umiejętności językowych w przyszłości.

REGULAMIN KONKURSU:
1. Konkurs odbędzie się dnia 15.05.2014 r. o godz. 10.00 w budynku Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu przy ulicy Wojska Polskiego 86.
2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas szóstych szkół podstawowych, których zgłoszenia zostaną przesłane na adres mailowy szkoły do dnia 30.04. 2014 r.
3. Każda ze szkół może zgłosić 2 uczniów.
4. Konkurs jest jednoetapowy i polega na napisaniu testu leksykalno-gramatycznego obejmującego materiał z zakresu podstawy programowej szkoły podstawowej oraz podstawowe informacje dotyczące kultury The UK.
5. Konkurs przeprowadza Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły.
6. Na napisanie testu przeznacza się 45 minut, licząc od momentu przystąpienia uczniów do pracy.
7. Testy są sprawdzane i oceniane przez Komisję Konkursową.
8. Komisja Konkursowa sprawdza prace i wyłania zwycięzców konkursu przyjmując kryterium uzyskania największej liczby punktów.
9. Zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy konkursu dyplomy uczestnictwa, natomiast opiekunowie pisemne podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.
10. Uczestnicy konkursu mają pierwszeństwo przy naborze do klasy językowej w Gimnazjum Nr 1 w roku szkolnym 2014/2015.

karta zgłoszenia znajduje się tutaj


 

O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy