24 Września 2017

Home Wszystkie Kolory Świata

III edycja projektu "Wszystkie kolory świata" 2015

wszystkie kolory 2015

W III edycji programu edukacyjnego „Wszystkie Kolory Świata" wzięło udział 20 uczniów naszego gimnazjum. Oczywiście czynnie pomagało znacznie więcej osób: mamy, babcie i siostry uczestniczyły w uszyciu konkretnej laleczki. Wspólny cel- pomoc dzieciom z Sudanu Południowego zintegrował w dniu licytacji całą naszą społeczność uczniowską. Wszyscy- także nauczyciele i pozostali pracownicy gimnazjum z zainteresowaniem oglądali wystawę laleczek i plakatów krajów, które laleczki reprezentowały . Były laleczki ( razem 15 szt.) m.in. z Holandii, Rosji, Hiszpanii, USA, Polski , Włoch. Uczestnicy wystawy wyrazili chęć opieki nad wybraną laleczką. Cena wywoławcza to 10 zł.

W ten sposób zebraliśmy kwotę 180 zł a wszystkie laleczki znalazły nowy dom!

więcej zdjęć -  kliknij tutaj

"Wszystkie Kolory Świata 2012"

laleczki

Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu uczestniczyło w realizacji projektu UNICEF-u „ Wszystkie Kolory Świata". Uczniowie naszej szkoły zaprojektowali i uszyli ( bardzo często angażując członków rodziny) laleczki. Każda z laleczek reprezentowała wybrany przez twórców dowolny kraj świata. Szycie laleczki związane było z wyborem kraju, który miała reprezentować, poznaniem jego kultury i warunków życia dzieci- piękna podróż przez kontynenty! Lalkom określono zainteresowania i nadano imiona.
Dnia 21 lutego 2012r. w trakcie Przeglądu Talentów Gimnazjum Nr 1 laleczki opatrzone Aktami Urodzenia zostały pokazane publiczności. Uczniowie zachęcali dorosłych do otoczenia opieką wybranej laleczki i przekazania przy tym darowizny ( 10 zł i więcej) na rzecz dzieci w Sierra Leone. Zebrane środki pieniężne pozwolą na zaszczepienie dzieci w tym kraju przeciw najgroźniejszym chorobom wieku dziecięcego, jak: polio, odra, gruźlica. Kwota 10 zł to koszt kompletu szczepień dla jednego dziecka.
Cieszymy się ,że udało nam się znaleźć opiekunów dla wszystkich laleczek- a było ich19!
Dziękuję wszystkim: uczniom, rodzicom, nauczycielom i nabywcom laleczek za zaangażowanie w piękną akcję UNICEF- u.

Koordynator projektu
                                                                                                                Lidia Chrzanowska