Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home Osiągnięcia

 

KONKURS WIEDZY O LONDYNIE
II i III miejsce naszych gimnazjalistów !!!

Dnia 07 kwietnia 2017 odbył się KONKURS WIEDZY O LONDYNIE organizowany przez II L.O im. E. Plater w Sosnowcu we współpracy z Prywatną Szkołą Języka Angielskiego ' EUROLINGUA'.
Nasze Gimnazjum zgłosiło dwie dwuosobowe drużyny. Uczniowie odpowiadali na pytania (trudne!) dotyczące historii, kultury, polityki, geografii i turystyki Londynu. Konkurs miał formułę ustną a drużyny losowały po 10 pytań jednokrotnego wyboru ( 5 po polsku i 5 po angielsku).
Po ostrej dogrywce udało się !!!

img088-1

 

img089-1

 

piotr wilam

Drużyny naszego Gimnazjum w składzie :
Julia GOROL kl. 2A i Adam ŻELAZNY kl. 3B – zajęli II miejsce a
Łukasz Chmielewski kl. 2A i Piotr Wilamowski kl. 2A – zajęli III miejsce !!!
Nagrodą były zestawy książek i gadżetów językowych dla każdego członka drużyny oraz zestawy słowników dla szkoły! Julia i Adam otrzymali vouchery na lekcje j. angielskiego w PSJA ' Eurolingua '.

 

Recepta na sukces : DUUUŻA wiedza , inteligencja językowa , łut szczęścia i niezłe materiały podesłane przez nauczycieli uczących !
Kochani dziękujemy za godne reprezentowanie Gimnazjum nr 1 !!!

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

 

                                                                                             Aneta Żurek-Podmokły
                                                                                                   Barbara Jureczka


 

 

 

Dwa słowa o Adamie ....

adam 3 mi
Oczywiście o Adamie Żelaznym z klasy 2b, który tym razem reprezentował naszą szkołę w dyktandzie w języku angielskim. Organizatorem konkursu było Katolickie Gimnazjum SPSK im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej. Adam uplasował sie na trzecim miejscu, tuż za uczniami z Katolickiego Gimnazjum SPSK i Niepublicznego Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu.
Serdecznie gratulujemy Adamowi i pani mgr M. Kluszczyńskiej i życzymy dalszych sukcesów! 


 

ROK SZKOLNY 2013/2014


OLIMPUS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY!!!

olimpus 2014Miło nam poinformować, że długo oczekiwane wyniki tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Języka Angielskiego wreszcie nadeszły.
W tym roku konkurs odbył sie w 9. stycznia 2014 r. Wzięło w nim udział 38 uczniów naszej szkoły. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas pierwszych a najlepszy z nich, Bartosz Dąbrowski uzyskał 13 lokatę w kraju. Z klas drugich najlepszy wynik i 19 miejsce uzyskała Wandzia Jaworska, natomiast największe sukcesy odnieśli tym razem uczniowie klas trzecich. 17 miejsce zajęła Edyta Marzec, 11 miejsce zeszłoroczny laureat, czyli Arkadiusz Durlik, natomiast tytuł laureata konkursu przypadł koledze z klasy- Dariuszowi Litwińskiemu.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i liczymy, na kolejne sukcesy w przyszłym roku:)
Nagrody zostaną wręczone na tegorocznej Galii Konkursowej, natomiast szczegółowych informacji o lokatach pozostałych uczniów udzielają nauczyciele uczący w danej klasie.

                                                                                                         Barbara Jureczka

dyplom olimpus 2014więcej zdjęć - kliknij tutaj

 

 


 

Gim 1 – jako jedyne gimnazjum z Sosnowca - wzięło udział
w VI Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych w Dąbrowie Górniczej

3 miejsce teatrzyk DG

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej i I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej zorganizowali
VI Regionalny Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych i Krótkich Form Teatralnych.
Konkurs ma na celu wspomaganie rozwoju umiejętności językowych młodzieży poprzez prezentacje krótkich utworów scenicznych. Uczniowie odgrywają inscenizacje klasycznych i współczesnych sztuk w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim. Zmagania młodych aktorów ocenia jury, w skład którego wchodzą nauczyciele języków obcych, teatrolodzy, animatorzy kultury oraz aktorzy. Przegląd stwarza doskonałą okazję, aby poznać obyczaje i kulturę literacką. Uczennice klasy II „c" zaprezentowały współczesną wersję „Czerwonego Kapturka" w języku angielskim, który rozbawił publiczność i zagwarantował dziewczynkom III miejsce.

dyplom teatrzyk

Trema dała o sobie znać tylko na początku, ale przyjazna atmosfera i gościnność licealistów dodawały wiary w siebie. Pogoda ducha ,,aktorek" i wsparcie opiekunów sprawiły, że występ został nagrodzony brawami. Warto dodać, że absolwenci naszego gimnazjum również pojawili się na Przęglądzie, reprezentując VI Liceum Ogólnokszatłcące im. J. Korczaka, przedstawiając sztukę w języku rosyjskim.

Gratulujemy naszym uczennicom i aboslwentom!

                                                                                                               Anna Malecka

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 ROK SZKOLNY 2012/2013


 

 OLIMPUS 2013

arek durlik

W tym roku szkolnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Językowego OLIMPUS 2013 został Arkadiusza Durlik z klasy 2b, natomiast trzech uczniów zajęło 11 miejsce w kraju. Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród nastąpi na tegorocznej Gali Konkursowej na przełomie maja i czerwca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnych jego edycjach.


 III miejsce w Miejskim Konkursie Wiedzy o Rosji

Dnia 16.05.2013 r. o godz. 9.00 rozpoczął się III Miejski Konkurs Wiedzy o Rosji dla uczniów sosnowieckich gimnazjów, w tym roku rosyjskirosyjski k.struzik k.struzik podrosyjski k.struzik hasłem "Petersburg - Wenecja Północy". Organizatorem tych językowych potyczek było Gimnazjum nr 12 w Sosnowcu.
Cele konkursu zostały jednoznacznie sprecyzowane:
- rozbudzać zainteresowanie językiem rosyjskim,
- sprawdzić wiedzę uczniów dotyczącą Petersburga,
- zachęcać gimnazjalistów do poszerzania wiedzy z zakresu historii, geografii, polityki i kultury Rosji.
W konkursie wzięło udział czworo uczniów naszego gimnazjum: Kasia Trzepaczyńska, Mateusz Olesiński. Krystian Struzik, Dawid Syposz.
Zadania testowe zostały opracowane w językach: rosyjskim i polskim. Ponadto gimnazjaliści przygotowali prezentację multimedialną, promującą Petersburg. Uczniowie po prawie godzinnym zmaganiu z testem opuścili salę ze stwierdzeniem: " Nie było łatwo!"
Krople potu spływały z ich zmęczonych twarzy. Sto procent adrenaliny!!! Ale opłacało się - uczeń klasy III b - Krystian Struzik zajął III miejsce w tymprestiżowym konkursie.

Serdecznie gratulujemy naszemu laureatowi!!!

                                                                                                                   Elżbieta Kalembka


 "PRUS NA JĘZYKACH”

alt
 
Miło nam poinformować, iż 11 marca 2013 roku uczniowie naszego gimnazjum brali udział  w I edycji drużynowego konkursu językowego pt. „PRUS NA JĘZYKACH” , którego organizatorami byli nauczyciele języków obcych  Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3 im. Bolesława Prusa w Sosnowcu.  W Konkursie uczestniczyło 11 drużyn z sosnowieckich gimnazjów. Konkurs odbywał się w obrębie dwóch języków. W przypadku naszych uczestników był to język angielski na poziomie rozszerzonym i język rosyjski na poziomie podstawowym. W pierwszym etapie konkursu uczniowie rozwiązywali test leksykalno-  gramatyczny z dwóch języków, natomiast w części ustnej odpowiadali na pytania z różnorodnych aspektów kultury krajów anglojęzycznych takich jak: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Irlandia, Australia, Kanada, Nowa Zelandia i wybranego kraju dodatkowego, czyli Rosji.
Konkurs okazał się dla nas pomyślny, ponieważ nasza drużyna zajęła w nim trzecie miejsce, tuż po drużynach z Katolickiego Niepublicznego Gimnazjum Nr 5 im. Św. Jana Bosko w Sosnowcu.

Po uroczystym wręczeniu nagród uczniowie uczestniczący w konkursie odbyli krótką wycieczkę po szkole, w czasie której mieli możliwość uzyskania informacji na temat oferty edukacyjnej oraz bazy dydaktycznej placówki.
O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy