Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home Informacje doradcy

Informacje doradcy


I Śląsko – Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej

forum
Uczniowie III klas gimnazjum uczestniczyli w przedsięwzięciu zorganizowanym przez CKZiU przy ul. Grota-Roweckiego. Celem spotkania było przedstawienie kierunków kształcenia w szkołach CKZiU, przybliżenie zmian w kształceniu zawodowym oraz spotkanie z pracodawcami.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


Puchar w konkursie ,, Gimnazjalisto zostań architektem swojej kariery"

budowlanka 4 miejsce
27 kwietnia 2017 r. w Technikum Architektoniczno – Budowlanym odbył się konkurs, w którym nasze drużyny zdobyły IV i VI miejsce. Współzawodnictwo było bardzo wyrównane, a drużyny w eliminacjach traciły dziesiętne punktów. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie testu wiedzy o sztuce, zbudowanie ceglanego muru, wykonanie kompozycji kwiatowej i dokładne pokolorowanie rysunku zgodnie z instrukcją. Liczyły się kreatywność, rzetelność, dokładność, estetyka. Wszystkie drużyny spisały się wspaniale. Jury miało wielkie trudności by wyłonić najlepszych. Gratulujemy wszystkim. Nasze gimnazjum reprezentowali: J. Bartnik, K. Łada i N. Kantor – zdobywcy pucharu oraz K. Korusiewicz, A. Stępień, T. Gaszczyk. BRAWO!!!


                                                           Anna Walas

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

II MIEJSCE W ,, TURNIEJU CZTERECH ZAWODÓW"

grafik


26 kwietnia 2017r. drużyna w składzie Nikola Matera i Dominika Nowak wywalczyła II miejsce w konkursie, który odbył się w Technikum Grafiki, Logistyki i Środowiska. Zadaniem drużyny było wykonanie zadań związanych z kierunkami kształcenia w placówce. Sumienność, kreatywność, wiedza, umiejętność podejmowania szybkich decyzji przyczyniły się do sukcesu uczennic. BRAWO!!!

więcej zdjęć - kliknij tutaj


2015/2016


 

 

POKAZ MODY KOLEKCJI UCZNIÓW CKZiU ,, MY 2016''

pokaz mody 2016
24 maja 2016 r. w ramach Święta Szkoły uczestniczyliśmy w premierowym pokazie autorskich kolekcji prac uczniów Technikum nr 7 i ZSZ nr 9 . Podczas prezentacji obejrzeliśmy 12 kolekcji min. kolekcję ,,DI VISION", ,,CANDY", ,,EAGLE" i propozycje modową dla mężczyzn ,,FANTASMAGORIA". Jednak na nastolatkach największe wrażenie zrobiła kolekcja ,,NEPHRITIS" – ręcznie malowane t-shirty i bluzy oraz pokaz fryzur w stylu ekstrawaganckim i klasycznym.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

GIMNAZJALISTO ZOSTAŃ ARCHITEKTEM SWOJEJ KARIERY

kon arch bud 2016
27 kwietnia 2016 r. w Technikum nr 2 odbyła się kolejna edycja konkursu dla gimnazjalistów ,,GIMNAZJALISTO ZOSTAŃ ARCHITEKTEM SWOJEJ KARIERY". We współzawodnictwie brało udział 17 trzyosobowych drużyn. Konkurs zorganizowany był jako dwustopniowe zawody. W pierwszej części uczniowie wykazywali się wiedzą ze sztuki, w drugiej części pokazywali swoje zdolności i umiejętności. Podczas praktycznych zadań musieli zbudować komin, zrobić kompozycję kwiatową oraz wykonać mozaikę. Tym razem nie udało nam się dostać do finału ,ale jesteśmy zadowoleni ze wspaniałej zabawy, atmosfery oraz ciepłego współzawodnictwa.

więcej zdjęć - kliknij tutaj
MINI TARGI EDUKACYJNE

mini targi 2016
7 kwietnia 2016r. w dniu, w którym odbywały się zebrania z rodzicami, nasze gimnazjum odwiedzili przedstawiciele sosnowieckich szkół ponadgimnazjalnych. W ramach Mini Targów Edukacyjnych uczniom i ich rodzicom przedstawiono ofertę edukacyjną na rok szkolny 2016/2017.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

TPM


FESTIWAL ZAWODÓW- KARIERA ZAWODOWA ZACZYNA SIĘ W SZKOLE

festiwal zawodów 2015
21 maja 2015 r. zostaliśmy zaproszeni do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przy ul . Kilińskiego na Festiwal Zawodów. Podczas imprezy odbył się pokaz umiejętności zawodowych dla gimnazjalistów, prezentujących wszystkie kierunki kształcenia w centrum. Nikt nie miał prawa się nudzić. Impreza była ciekawą okazją do zapoznania się z dostępnymi profilami . Młodzież mogła także zweryfikować swoje wybory.


 

POKAZ MODY W TEATRZE ZAGŁĘBIA

pokaz mody 2015

20 maja 2015r. uczennice naszego gimnazjum gościły w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu gdzie obejrzały prezentacją artystyczną w formie pokazu mody „MY 2015" , organizowaną przez CKZiU w Sosnowcu – Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, połączoną z benefisem słynnego kreatora mody, stylisty Jerzego Antkowiaka. Podczas uroczystości gimnazjalistki zobaczyły prezentację autorskiej kolekcji wspomnianego projektanta oraz kolekcje zaprojektowane przez uczniów placówki m.in. Fairy Dance, Insowia, Woman of Dreams, Rozetka, Ponad Podziałami, Patn.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

GIMNAZJALISTO ZOSTAŃ ARCHITEKTEM SWOJEJ KARIERY

gim zostań 2015
5 maja 2015 r. już po raz czwarty w Technikum nr 2 Architektoniczno-Budowlanym odbył się Regionalny Konkurs „GIMNAZJALISTO ZOSTAŃ ARCHITEKTEM SWOJEJ KARIERY". Nasze gimnazjum reprezentowały dwie drużyny. W tym roku konkurencja była olbrzymia ( 18 drużyn). Po raz pierwszy naszym uczniom nie udało się wejść do finału. Podczas rywalizacji gimnazjaliści musieli wykazac się znajomością wiedzy z historii sztuki oraz umiejętnością współpracy w grupie i kreatywnością przy wykonywaniu zadań, do których należało: zaprojektowanie kompozycji z roślin doniczkowych, ułożenie mozaiki z kolorowej terakoty oraz wykonanie murowanego słupka z wykorzystaniem zaprawy z cementem. Wszystkie prace były przepiękne. W ocenie liczyły się detale. Zabawa była doskonała. W przyszłym roku powalczymy............

więcej zdjęć - kliknij tutaj


uczęsie marzen

 

UWAGA, UWAGA KONKURS!
„Uczę się dla moich marzeń"
Zapraszamy wszystkich uczniów!

Lubisz biologię, chemię, fizykę lub geografię? Fascynują Cię zmiany środowiska, nowoczesne technologie lub otaczająca przyroda? Przyszły zawód wiążesz z jednym z tych przedmiotów?
Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza Cię do udziału w konkursie!
Wyobraź sobie, że wykonujesz swój wymarzony zawód za 20 lat. Jaką wiedzę i jakie umiejętności, które zdobyłeś podczaslekcji biologii, chemii, fizyki czy geografii,przydadzą Ci się w Twojej przyszłej pracy? Napisz nam o tym.

Pracę prześlij na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 30 kwietnia 2015 roku.

Więcej informacji znajdziesz: http://www.kwalifikacje.edu.pl/pl/konkursy

Zachęcamy do udziału, atrakcyjne nagrody rzeczoweoraz wyróżnienia czekają!

 regulamin konkursu znajdziesz tutaj

formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj


 

II Regionalny Konkurs Fryzur i Makijażu „KWIATY WE WŁOSACH"

kwiaty we włosach 2015

8 kwietnia 2015r. uczennice naszego gimnazjum: Klaudia Kamińska i Natalia Kasprzyk wzięły udział w II Regionalnym Konkursie Fryzur i Makijażu „KWIATY WE WŁOSACH" zajmując IV miejsce. Celem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie fryzury i makijażu w wiosennej stylizacji. Gimnazjalistki spisały się wspaniale. Gratulujemy!

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

MINI TARGI EDUKACYJNE

minitargi 201526 marca 2015r. po raz kolejny w naszej placówce odbyły się Mini Targi Edukacyjne, podczas których zarówno rodzice, jak i uczniowie klas trzecich mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych. Szkoły w różnorodny sposób prezentowały swoją ofertę, wzbudzając zainteresowanie potencjalnych kandydatów. Wszyscy otrzymali odpowiedzi na interesujące ich pytania oraz wiele materiałów informacyjnych .


więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

II Edycja Regionalnego Konkursu Fryzur i Makijażu
„KWIATY WE WŁOSACH"

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


 

II Edycja Międzyszkolnego Konkursu dla gimnazjalistów z zakresu Projektowania
„BLACK AND WHITE – WYRAŹ SWÓJ STYL"

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


 

I Edycja Międzyszkolnego Konkursu dla gimnazjalistów z zakresu Fotografii „KOLOR"

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


Regulamin konkursu „Szkoła zawodowa – mój wybór" dla uczniów gimnazjum

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj

Zgłoszenie dostępny jest tutaj

 


ROK SZKOLNY 2013/2014


GIMNAZJALISTO
ZOSTAŃ ARCHITEKTEM SWOJEJ KARIERY

gim zostan architektem 2014

5.06.2014r. odbył się III Regionalny Konkurs pod patronatem Śląskiej Izby Budownictwa ,,GIMNAZJALISTO ZOSTAŃ ARCHITEKTEM SWOJEJ KARIERY". Organizatorem konkursu było CKZiU Technikum nr2 Architektoniczno-Budowlane. Nasze gimnazjum reprezentowały dwie drużyny. Drużyna w składzie: Justyna Cecot, Karolina Stygar, Barbara Syper zakwalifikowała się do finału zdobywając dla szkoły puchar . Oskar Gołąb za inwencję i kreatywność w wykonaniu zadania otrzymał nagrodę specjalną. Gratulacje dla uczestników konkursu.

                                                                                                 Monika Kluszczyńska, Anna Walas

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE DLA GIMNAZJALISTÓW ,,MOJA STYLIZACJA NA KOMERS 2014''

strój na komers
29 kwietnia2014r. w Galerii,, Ładniej" w Sosnowcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom i uczestnikom I Międzyszkolnego Konkursu dla Gimnazjalistów „Moja stylizacja na komers 2014" zorganizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Grota Roweckiego. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem gimnazjalistów. Wzięło w nim udział 112 uczestników . Nasze gimnazjum zaprezentowało się przedstawiając 9 projektów wykonanych przez uczennice klas I –III. Miło poinformować, że wyróżniona została stylizacja wykonana przez Olę Ziębę – uczennicę klasy I. Gratulujemy uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                  Monika Kluszczyńska Anna Walas

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

Technikum Nr 5 oraz ZSZ Nr 7 funkcjonujących w ramach CKZiU serdecznie zapraszają gimnazjalistów na III Sosnowiecki Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 08.05.2014 r. do pani Anny Walas lub pani katarzyny Mól.

Etap pierwszy przeprowadzony jest w szkole do dnia 21.05.2014 r.

W dniu 23.05.2014 na stronie internetowej szkoły www.kilinski.edu.pl zostanie ogłoszona imienna lista uczestników II etapu (finałowego).

Etap finałowy-połączony z Dniem Bezpieczeństwa- przewidziany dla 12 uczestników zostanie przeprowadzony 30.05 2014 w siedzibie Technikum Nr 5, ZSZ Nr 7 w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25.

 

Dla najlepszych uczestników przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


 

 

MINI TARGI EDUKACYJNE

mini targi 2014

Dnia 27 marca 2014 r. w naszym gimnazjum odbyły się Mini Targach Edukacyjne. Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele 17 szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjaliści i ich rodzice. W przyjaznej i życzliwej atmosferze zainteresowani rozmawiali o kierunkach kształcenia, rynku pracy dla zawodów marzeń. Niezdecydowanym udzielano wsparcia w postaci rzetelnej informacji o zawodach i kierunkach kształcenia, wymaganiach wobec przyszłych pracowników, predyspozycjach zawodowych itp.

                                                               Anna Walas, Monika Kluszczyńska, Piotr Biesiada

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

Gim1 na POKAZIE MODY W TECHNIKUM NR 6

pokaz mody w tech nr 6 21.03.2014
21 marca 2014 uczennice naszego gimnazjum biorące udział w konkursie organizowanym przez Technikum Projektowania i Stylizacji Ubioru zostały zaproszenie na prezentację artystyczną w formie pokazu mody ( prace uczniów kończących szkołę w zawodach technik technologii odzieży, krawiec, technik usług fryzjerskich oraz fryzjer). W kolekcji ,,MY 2014" obejrzały 5 autorskich kolekcji odzieżowych, których tematem przewodnim była istota kobiecości oraz kolekcje fryzur inspirowanych Kosmosem i Arktyką. Pokaz mody zakończył się podsumowaniem I etapu konkursu dla gimnazjalistów „ Moja stylizacja na komers 2014" połączonym z wystawą projektów gimnazjalistów. II etap- wręczenie nagród, dyplomów oraz prezentacja uszytego zwycięskiego projektu odbędzie się w kwietniu w Galerii "Ładniej" w Sosnowcu.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


znak CKUiZ

ZAPROSZENIE NA KONKURS

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64
Technikum nr 1 Ekonomiczne
41-200 Sosnowiec ul. Gen. Grota-Roweckiego 66


 

„MŁODY PRZEDSIĘBIORCA"

Jesteś uczniem gimnazjum? Interesujesz się ekonomią i reklamą, jesteś kreatywny i masz ciekawe pomysły?? Możesz się sprawdzić w naszym konkursie „Młody przedsiębiorca".
Przedmiotem konkursu jest stworzenie, krótkiego biznesplanu i spotu reklamowego wymarzonego przedsiębiorstwa.
NAGRODY :
- wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie.
- dla laureatów trzech pierwszych miejsc są przewidziane nagrody rzeczowe.
- najlepsza praca konkursowa zostanie umieszczona na stronie internetowej szkoły.

 

DOŁĄCZ DO PRZEDSIĘBIORCÓW!!!

regulamin konkursu znajduje się tutaj


 

 

 Konkurs " Moja stylizacja na komers 2014"KONKURS 1-1

karta zgłoszenia znajduje się tutaj

regulamin znajduje się tutaj

załącznik nr 1 - sylwetka znajduje się tutaj

załącznik nr 2 - głowa znajduje się tutaj


 

Informacje doradcy zawodowego -warsztaty, lekcje otwarte, konkursy:


warsztaty 2013-14

  • terminarz warsztatów w Technikum Transportu Nr 4 i VIII LO im. C.K. Norwida znajduje się tutaj
  • zajęcia organizowane dla gimnazjalistów w CKZiU podczs ferii znajdują się tutaj
  • terminarz konkursów dla gimnazjalistów organizowanych w CKZiU znajduje się tutaj
  • terminarz lekcji otwartych w Technikum Nr 6 logistyki, grafiki i ochrony środowiska znajduje się tutaj

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE „JA W MIEŚCIE"

W naszym mieście powstaje CENTRUM AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ, które będzie funkcjonowało w ramach struktur Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych. CAS pragnie zainaugurować swoją działalność wystawą fotografii . Stąd zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym młodzieży naszego gimnazjum. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły. Wszelkich informacji udziela doradca zawodowy i opiekunowie Samorządu Szkolnego.

regulamin dostępny jest tutaj


ROK SZKOLNY 2012/2013


Informacja o tworzonych Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Zachęcamy, szczególnie uczniów klas trzecich i ich rodziców do zapoznania się z informacją o tworzonych w Sosnowcu Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Prezentacja poświęcona temu tematowi znajduje się TUTAJ.


 Wakacyjny konkurs

WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

Z okazji zbliżających się wakacji
KLUB EUROPEJSKI PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SOSNOWCU
zaprasza uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego
do udziału w konkursie fotograficznym
pt.: „WAKACJE W UNII EUROPEJSKIEJ "

Patronat: Wydział Informacji i Promocji Miasta w Sosnowcu
Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu

Zgłoszenie znajduje się TUTAJ
Regulamin znajduje się TUTAJ.


 Zebrania z rodzicami i Mini Targi Edukacyjne

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na zebrania, które odbędą się dnia 27 marca o godz. 16:30.

Po zebraniach zapraszamy rodziców oraz uczniów klas trzecich na mini targi edukacyjne, na których swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2013/14 zaprezentują szkoły ponadgimnazjalne.

Targi rozpoczynają się o godz. 17:00 na sali gimnastycznej.


 

 

O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy