24 Września 2017

ROK SZKOLNY 2014/15

ŚWIATEŁKO NADZIEI

pola nadziei światełko

Nasze gimnazjum już po raz siódmy uczestniczy w kampanii Pola Nadziei,organizowanej przez Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Uczestniczymy w wielu akcjach, a dziś chcemy podziękować wszystkim uczniom , którzy uczestniczyli 1 listopada w akcji "ŚWIATEŁKO NADZIEI " . Hospicyjne "ŚWIATEŁKO NADZIEI " po raz kolejny zabłysło na jednym z sosnowieckich cmentarzy, gdzie również wolontariusze z naszej szkoły zbierali datki na rzecz budowy pierwszego w Zagłębiu Hospicjum stacjonarnego.

ROK SZKOLNY 2013/2014

Niezwykłe spotkanie w Gimnazjum Nr 1

spotkanie z hospicjum 24.03.2014

Niedługo zakwitną żonkilowe pola i nadejdzie czas zbierania funduszy na rzecz hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę.
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Spotkaliśmy się w naszym gimnazjum z wolontariuszami Hospicjum św. Tomasza Apostoła, aby tych żonkilowych pamiątek wykonać jak najwięcej. Młodzież z naszego gimnazjum bardzo chętnie włącza się w każdą akcję organizowaną przez hospicjum. Na początku spotkania obejrzeliśmy wspólnie krótką prezentację przedstawiającą nasze wcześniejsze spotkania z wolontariuszami. Wszyscy byli niezwykle wzruszeni. Miła atmosfera zapanowała między innymi również dzięki wspaniałym piosenkom w wykonaniu p. Bożeny Machel. Podczas spotkania wykonano wiele przepięknych żonkili. Przekazany został również bukiet z żonkili dla hospicjum wykonany przez młodzież z Klubu Wolontariusza pod opieką ks. Tomasza Karasia. W spotkaniu uczestniczyła również i wykonywała piękne żonkilowe pamiątki wicedyrektor naszego gimnazjum pani Katarzyna Mól. Było to kolejne niezwykle udane spotkanie naszej młodzieży z wolontariuszami.

Małgorzata Siwek, Anna Stefańska

alt

18 października uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny uczestniczyli w jesiennej kampanii Pola Nadziei organizowanej przez Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Na placu szkolnym zasadzili cebulki żonkili.  To piękne kwiaty, ale jednocześnie kruche i delikatne, jak kruche i delikatne jest życie człowieka. Żonkil stanowi międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi   nieuleczalnie chorych. Wiosną, gdy cebulki zakwitną odbędzie się zbiórka pieniędzy na działalność hospicjum i budowę domu hospicyjnego w Sosnowcu. Mamy nadzieję, że żonkilowe pole nadziei pięknie rozkwitnie na wiosnę, aby cieszyć oczy i radować duszę. Niech w każdym z nas rozkwita miłość, dobro i nadzieja dla drugiego człowieka.