Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home

BŁĘKITNY MARSZ

błękitny marsz


W dniach 7 i 8 czerwca gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 21 oraz SP 15. Młodzież naszego gimnazjum przygotowała dla swoich młodszych kolegów spektakl w wesji anglojęzycznej Little Red Riding Hood. Scenografię i rekwizyty uczniowie naszej szkoły wykonali własnoręcznie z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Po przedstawieniu gimnazjaliści zaprosili swoich kolegów na warsztaty z edukacji globalnej. Podzielili się swoimi dotychczasowi przedsięwzięciami , przeprowadzanymi akcjami i doświadczeniami. Podczas warsztatów uczniowie szkół podstawowych w grupach malowali kontynenty wykorzystując słowa związane z pokojem na świecie. Słowa były w różnych językach. Z wykonanych prac wspólnie stworzyli wystawę pod hasłem „ Pokój na świecie". Gimnazjaliści natomiast wypełniali rysunek gołębia tym właśnie hasłem. Po zakończonych warsztatach dzieci ze szkół podstawowych wspólnie z młodzieżą gimnazjalną bawiły się podczas tańca „belgijka". Jako symbol pokoju rozdane im zostały niebieskie balony, które przywiązali do swoich rąk. W radosnym nastroju z niebieskimi balonami, w marszu wrócili do swoich szkół.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy