Dzisiaj jest: Czwartek
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr, Pryska

Zodiak: Koziorożec

Spotkanie z Nickiem Clowes i 'Weird Britain' już za nami...

ang spot 2017

Kolejne spotkanie z kulturą brytyjską w ramach programu Learning Without Borders już za nami.
Tym razem poznawanie osobliwości i odmienności kulturowych zaprezentował nam Nick Clowes, Brytyjczyk uczący wcześniej w Południowej Korei, Tajlandii, Hiszpanii i oczywiście w Anglii. Nick pasjonuje się rzeczami niesamowitymi i dzieli się wynikami swojej pracy oraz pasją z młodzieżą z różnych części świata.
Nasz gość okazał się osobą skromną, ale bardzo łatwo nawiązującą pozytywne relacje z młodzieżą. Sprawy, które poruszał dotyczyły oczywiście szeroko rozumianej kultury brytyjskiej, różnych jej aspektów, natomiast wiele rzeczy, o których mówił były nieznane zarówno uczniom, jak i nauczycielom biorącym udział w spotkaniu.
Z pewnością zapamiętamy zabawy, w które bawią się Brytyjczycy. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w niektórych z nich, np. w konkursie na miny, czy trafianie w zawieszonego na nitce kasztana. Co do jednego zgodzili się wszyscy uczestnicy, iż owe zabawy nie wymagają kosztownego ekwipunku oraz miejsca, w którym można się w nie bawić, a zatem są do wykorzystania przez naszą młodzież w różnych sytuacjach. I mają jeszcze ten plus, że pozwalają odpocząć komórkom, tabletom, czy smartfonom, a jednocześnie zapewniają równie sporą porcję wrażeń i zdrowego śmiechu.
Tematyka warsztatów, interaktywna forma spotkania oraz tajemnicza osobowość prowadzącego stworzyły ciekawą krótkotrwałą, co prawda, relację oraz więź pomiędzy uczestnikami, a udział uczniów w proponowanych zadaniach świadczył o tym, iż poziom językowych umiejętności naszych gimnazjalistów jest satysfakcjonujący dla prowadzącego warsztaty, jak i uczących młodzież nauczycieli.
Szkolne warsztaty językowe były sporym sukcesem. Uczestniczyło w nich 77 uczniów. Liczymy na powtórkę w przyszłym roku i nową porcję ciekawostek kulturowych z anglosaskiego świata.

Autor: Barbara Jureczka