Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home Imprezy projektowe

Comenius - Imprezy Projektowe

alt


alt


Dzień Języków :: Konkurs na logo :: Halloween2012 ::Comenius-Dni otwarte szkoły 2013::Europejski Dzień Języków 2013:: Halloween'owy wieczór 2013::

COMENIUS 2012 – 2014 LOGO CONTEST


Drodzy Uczniowie!
Kolejne zadanie projektu
Let’s Have a Culture Break in Europe

przed nami:
Do 23 listopada prosimy o dostarczenie prac konkursowych z propozycjami
LOGO naszego projektu w formacie .jpg.

do pań I.Mruk oraz J.Sypek

Spośród otrzymanych propozycji wybierzecie dwie prace (poprzez głosowanie na Facebook’u Gim1), które zakwalifikują się do oficjalnego etapu – wyboru jednego, wspólnego, międzynarodowego LOGO dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie.

Ten konkurs odbywa się równocześnie w każdej szkole partnerskiej.
Zapraszamy do wspólnej pracy i burzy mózgów!

Anna Malecka – koordynator
Organizatorzy konkursu: Iwona Mruk, Joanna SypekHalloween

halloween 2012

29 października klasy naszego gimnazjum mogły uczestniczyć w zabawie z okazji halloween, którą przygotowali pan Paweł Cecha z panią Anią Malecką. Z tej okazji klasy zadaniem klas było przygotowanie halloweenowego plakatu, halloweenowej dyni oraz przebranie reprezentanta klasy w halloweenowy strój. Poziom zaangażowania klas spowodował, że jury miało nielada kłopot z wyłonieniem zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Ostatecznie w kategorii plakatów wygrała klasa I B, najlepszą dynię wyrzeźbiła klasa III A, a przebranie najlepiej zaprezentował Piotr Bieroń z klasy III D w oryginalnym tańcu do utrowu Chacarron Macarron.

W trakcie zabawy uczniowie startowali jeszcze w dwóch bonusowych rundach, tj. w Ubieraniu mumii na czas oraz w quizie o horrorach. W pierwszej zabawie jury nie wyłoniło zwycięzcy, ponieważ wszystkie mumie były swietnie ubrane, natomiast najlepszą znajomością horrorów wykazała się bezkonkurencyjna Edyta z klasy II B, która zostawiła konkurencję daleko w tyle.

więcej zdjęć - kliknij tutaj

                                                                                                                Paweł CechaEuropejski Dzień Języków

COMENIUS TEAM

europejski dzień języków 2012

26 września w naszym gimnazjum obchodziliśmy Europejski Dzień Języków

Spotkaliśmy się, by podczas pytań konkursowych uświadomić wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość    języków obcych. Rywalizowały wszystkie klasy, a najlepsi zostali nagrodzeni punktami w konkursie o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr1 w Sosnowcu.
Była to dla nas wyjątkowa uroczystość, ponieważ w tym dniu również wyłoniliśmy uczniów, którzy obecnie wchodzą w skład COMENIUS TEAM – są odpowiedzialni za realizację zadań projektowych, kontakt z krajami partnerskimi oraz wspieranie innych uczniów w przygotowaniach do pierwszego spotkania.

O wyborze uczniów decydowała również:

  • ocena z zachowania,
  • poziom znajomości języka obcego,
  • opinia wychowawcy,
  • zaangażowanie, jakie poczynili uczniowie i ich rodzice, aby nasi zagraniczni Partnerzy, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie -  poczuli się w naszym gimnazjum i w naszym kraju – jak w domu.

więcej zdjęć - kliknij tutaj

                                                                                                          Anna Malecka


 

COMENIUS CURRENT EVENTS
Comenius w Gimnazjum Nr 1 podczas Dni Otwartych szkoły

dzień otwarty
12 kwietnia w Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu odbył się Dzień Otwarty. W tym dniu szkołę odwiedzili szóstoklasiści ze szkół podstawowych wraz z rodzicami.

Gości powitała Dyrekcja szkoły, która zapoznała zebranych z funkcjonowaniem naszego gimnazjum, z podejmowanymi przez szkołę różnego rodzaju akcjami, działaniami, przedsięwzięciami i projektami. Swoimi umiejętnościami pochwalili się najlepsi sportowcy Gim 1.

do1

Następnie młodzież zwiedzała budynek szkoły oraz brała udział w lekcjach warsztatowych. Uczniowie szkół podstawowych poznali „drugie życie gazety", wykonując serduszka z papieru, uczestniczyli w eksperymentach chemicznych i fizycznych, w ramach Dnia Czekolady - wspólnie z gimnazjalistami gotowali i kosztowali przepysznej czekolady, obejrzeli wystawę o Julianie Tuwimie oraz wystawę „Śladami naszych dziadków". Ponadto uczestniczyli w lekcji języka angielskiego, zawierającej elementy kultury USA oraz UK, zapoznali się z kulturą Rosji, brali udział w quizie niemiecko - angielskim, grali w gry komputerowe, kosztowali zdrowej żywności, dowiedzieli się, że matematyka to „Pikuś", a odważniejsi poznali swoją przyszłość uczestnicząc we wróżbach przygotowanych przez Klub Fantastyki.

do2

Podczas oglądania wystawy poświęconej globalnej i humanitarnej działalności szkoły nasi goście mogli zagrać na nietypowych instrumentach pochodzących z odległych zakątków świata. Uczniowie zapoznali się również z projektem edukacyjnym – „Dlaczego Świat jest głodny?", realizowanym w Gimnazjum Nr 1 pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej.

do3

W tym dniu Comenius Club również zaprezentował szóstoklasistom realizację europejskiego projektu Comenius ''Let's Have a Culture Break in Europe" - w ramach programu „Uczenie Się Przez Całe Życie". Uczniowie wraz z nauczycielami przedstawili fotografie, prezenty oraz kulturowe, religijne czy historyczne pamiątki z wizyt partnerskich – w Polsce i Rumunii.

do4

Członkowie klubu Comenius'a opowiedzieli szóstoklasistom o spotkaniach partnerskich, o zwiedzonych miejscach, o uzyskanej dzięki tej współpracy wiedzy o krajach partnerskich. Gimnazjaliści zwrócili również uwagę na ciągle rosnącą liczbę znajomych z krajów partnerskich, a często na znajomość przeradzającą się w przyjaźń.

do7

Młodzież Gimnazjum Nr 1 wspomniała również o zadaniach projektowych, które są na bieżąco realizowane podczas trwania projektu. Uczniowie ze szkół podstawowych dowiedzieli się na czym polega projekt Comenius oraz jak wielką odgrywa rolę w nauce języka angielskiego. Podczas zwiedzania sali Comenius'a, szóstoklasiści nie tylko mogli obejrzeć wystawę i zdjęcia, ale również usłyszeć folklorystyczną muzykę Polski i Rumunii, jak również zatańczyć do taktu ludowych melodii.

do6


                                                                                                                              Anna Malecka


Europejski Dzień Języków

dzień języków obcych 2013

26.09.2013

Aby zwrócić uwagę społeczeństwa na różnorodność lingwistyczną, Unia Europejska i Rada Europy ogłosiły rok 2001 Europejskim Rokiem Języków,natomiast w kolejnych latach 26. września stał się świętem wielojęzyczności, znanym jako Europejski Dzień Języków .

26 września to również doskonała okazja do zabawy. Co roku w całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane z językami: konkursy, festyny, spektakle teatralne, audycje radiowe, telewizyjne i wiele innych. Celem tych imprez jest przede wszystkim propagowanie nauki języków obcych dla dobrej komunikacji międzynarodowej, wspólnego poznawania kultur, dziedzictwa narodowego, a także wspólnego rozwiązywania problemów Europejczyków.

My również obchodziliśmy ten Dzień w sposób wyjątkowy. Z tej właśnie okazji nauczyciele języków obcych przygotowali uroczystość z udziałem większości uczniów naszej szkoły. Były elementy poważne dotyczące polityki językowej Unii Europejskiej, jak również elementy zabawowe, takie jak igraszki z łamańcami językowymi, rebusami czy zagadkami w językach obcych. Punktem kulminacyjnym uroczystości był mini spektakl teatralnego Kapturka. Z okazji tego Święta odbył się również konkurs na pracę pisemną w języku obcym pt. "Czy współczesnemu nastolatkowi z Polsky 'Red Ridding Hood' w angielskiej wersji językowej, będący nieco uwspółcześnioną wersją Czerwoni potrzebna jest znajomość języków obcych?"

więcej zdjęć - kliknij tutaj


Halloween'owy wieczór

halloween 2013

W środę na boisku przy gimnazjum zostało zapalonych 100 dyniowych lampionów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło również strasznych postaci i upiornej muzyki. Mieszkańcy naszej dzielnicy-. ci mali i ci duzi, nie zawiedli – wyglądali równie przerażająco jak gimnazjalści oraz z zachwytem podziwiali płonące dynie i częstowali się cukierkami. Halloween'owy wieczór na pewno pozostanie w pamięci wszystkich – rodzinna atmosfera panująca w Gimnazjum Nr 1 udziliła się przybyłym gościom. Zapraszamy za rok, dziękujemy za przybycie i gratulujemy uczniom naszej szkoły pomysłowości i kreatywności w projektowaniu dyń i strojów.

                                                                                                                        Anna Malecka

więcej zdjęć - kliknij tutaj -część pierwsza

oraz tutaj - część druga


 O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy