4 Marca 2015

Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu

Angielski w Kościuszce...

kościuszkoang

Dnia 2 marca grupa młodych miłośników języka angielskiego naszego gimnazjum miała przyjemność uczestniczenia w warsztatach językowych, które odbyły sie w I LO im. T. Kościuszki w Mysłowicach w ramach prowadzonego w tej szkole, we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, projektu AIESEC.
Projekt edukacyjny AIESEC Polska, organizowany od 2008 roku, prowadzony jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest skierowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski. Projekt jest realizowany cyklicznie w 12 województwach w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem największych miast.
W ramach projektu w szkołach organizowane są warsztaty z udziałem zaproszonych EP (exchange participants ) - uczestników wymiany z odległych zakątków świata.
Młodzież z I Liceum im. T. Kościuszki miała możliwość poznania 14 wspaniałych osób, które przybyły z Ukrainy, Włoch, Grecji, Bułgarii, Rumunii, Gruzji, Turcji, Albanii, Egiptu, Etiopii, Wietnamu i Pakistanu. Nasi gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Gruzji i Pakistanu. W trakcie warsztatów prowadzący zaprezentowali młodzieży podstawowe aspekty kulturowe, historyczne, geograficzne i językowe dotyczące ich krajów. Nie zabrakło również aspektu kulinarnego, szczególnie interesującego dla nas żyjących w innym kręgu kulturowym. Zarówno w trakcie prezentacji, jak i po jej zakończeniu, uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i wyjaśniania nurtujących ich wątków rozmowy.
Mamy nadzieję, że sprawdzenie swoich umiejętności komunikowania się w języku angielskim zmobilizuje młodzież do intensywnej pracy na lekcjach języka angielskiego.
Na zakończenie wizyty odbyliśmy krótki spacer po szkole w miłym towarzystwie Pani wicedyrektor, która umożliwiła nam obejrzenie placówki od kuchni, poznanie jej historii i osiągnięć oraz zapoznała nas z aktualną ofertą edukacyjną. Przyjemnym uzupełnieniem wizyty było otrzymanie pamiątkowych zdjęć z uczestnikami warsztatów. Trzeba przyznać, iż miło nam było w zacnych, starych murach Kościuszki i jeśli będzie możliwość powtórzenia wizyty z pewnością z niej skorzystamy :)
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły i nauczycielom języków obcych za zaproszenie:)

Barbara Jureczka

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>