24 Listopada 2014

Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu

Tydzień Edukacji Globalnej w Gimnazjum Nr 1

happening zdrowa żywność
Po raz kolejny młodzież naszego gimnazjum aktywnie wzięła udział w TEG-u. Podsumowaniem był happening w naszej dzielnicy. Pod hasłem „Food Security – bezpieczeństwo żywnościowe" uczniowie spotkali się z mieszkańcami społeczności lokalnej. Barwna grupa, przebrana za zdrową żywność przyciągała uwagę i wzbudzała zainteresowanie. Uczniowie częstowali mieszkańców dzielnicy własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami owsianymi – były naprawdę smaczne i zdrowe oczywiście. Wypieki trwały do późnej nocy więc warto to docenić. Mieszkańcy oprócz ciasteczka otrzymywali również jedno pytanie quizu. Nie musieli się jednak stresować – do każdego pytania otrzymywali poprawną odpowiedź. Niwczanie prowadzili rozmowy z młodzieżą i często byli pod wrażeniem ich wiedzy. Nasze działania, mamy nadzieję, przyczynią się do pogłębienia wiedzy społeczności lokalnej i rozbudzenia zainteresowania problemem bezpieczeństwa żywnościowego. Bądźmy świadomymi konsumentami.

Katarzyna Mól, Elżbieta Flak

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>