Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Niedziela
20 Kwietnia 2014
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń, Florencjusz,
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

Do końca roku zostało 256 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home

Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu

Afrykańska przygoda już za nami ...

dzień afrykanski 2014

W miniony piątek tj. 11. kwietnia 2014 r. odbyła się w naszej szkole impreza finałowa        z okazji Dnia Afrykańskiego.
Długie przygotowania Dnia Zagranicznego zakończyły się wirtualną podróżą do Afryki, w czasie której mogliśmy się przenieść i poczuć klimat tego barwnego i kontrastowego pod wieloma względami zakątka świata. Oprócz piękna afrykańskiej przyrody, niesamowitych osobliwości natury, różnorodności kultur, tradycji i muzyki mogliśmy podziwiać naszych uczniów, odgrywających role mieszkańców Afryki. Byli więc faraonowie i królowe Egiptu, wodzowie afrykańskich plemion, a także mumia, jako wyraz obowiązującego w starożytnym Egipcie zwyczaju obchodzenia się ze zmarłymi.
Tradycją Dnia Zagranicznego jest konkurs na postać, w którym ocenia się najlepszą charakteryzację mieszkańca, w tym przypadku Afryki. Jury miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzcy, ponieważ wszystkie postacie wyglądały wyjątkowo. Ostatecznie wyróżniono Wiktorię Krzystanek, która wcieliła sie za królową Egiptu oraz Mateusz Drosio, który zaprezentował się jako faraon.
Jako, że była to impreza organizowana przez nauczycieli języków obcych nie mogło zabraknąć akcentów językowych. Były więc piosenki z repertuaru Michaela Jackson'a w interpretacji naszych uczennic oraz teledysk zespołu U2 z piosenką 'Ordinary love'. Nasi uczniowie zaprezentowali nam również krótką rozmowę w języku suahili. Trzeba przyznać, że w porównaniu z językiem angielskim suahili nie sprawia przynajmniej problemów z wymową, a więc łatwo się go nauczyć. Było przy tym sporo śmiechu, ponieważ pisownia niektórych wyrazów wywołuje zabawne skojarzenia do słów w języku polskim:)
Punktem kulminacyjnym imprezy był pokaz afrykańskiej mody. Modelki okazały się wyjątkowe. Nie tylko organizatorzy byli zaskoczeni możliwościami naszych uczennic. Zapewne dla wielu widzów nowe oblicza naszych uczennic okazały się niesamowite i zdumiewająco podobne do mieszkanek Afryki, w końcu jak powszechnie wiadomo Afryka jest kolebką ludzkości...
W ten oto sposób młodzież włączyła się w realizowany w szkole program szkoły globalnej i szkoły humanitarnej, mając na względzie problemy, z jakimi muszą się borykać mieszkańcy tego niesamowitego kontynentu.

Serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym  w przygotowanie tego projektu.

                                             Barbara Jureczka, Monika Kluszczyńska, Aneta Żurek-Podmokły

więcej zdjęć - kliknij tutaj

a także tutaj


 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 74

O nas w mediach
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy