25 Maja 2015

Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu

Wrocławskie wspomnienia

wrocław
Wrocław jest miastem magicznym, łączącym historię i współczesność. Przekonali się o tym uczniowie 11 i 12 maja, którzy udali sięna niezapomnianą wycieczkę. Nasza wrocławska wędrówka zaczęła się od rotundy Panoramy Racławickiej. Historia wojsk Kościuszki nawiązująca do autentycznych zdarzeń, przedstawiona na ogromnym płótnie sprawiła, że mieliśmy wrażenie uczestnictwa w prezentowanych wydarzeniach. Następnie udaliśmy się do naszego miejsca zakwaterowania - Domu Nauczyciela, hotelu zamieszkanego od 1887 roku. Po krótkiej chwili odpoczynku wyruszyliśmy na spotkanie z przewodnikiem zwiedzać Ostrów Tumski, podziwiać najciekawsze zakątki nad Odrą, urzekające kamieniczki Starego Miasta. Kierując się do rynku przeszliśmy przez Most Tumski zw. mostem zakochanych, który jest obwieszony różnej wielkości kłódkami z imionami zakochanych.
Podczas całej naszej wędrówki towarzyszyły nam wrocławskie krasnale, ukryte w różnych zakamarkach miasta, które zachęcały do dalszych spacerów. To jeszcze nie koniec naszego pierwszego dnia pobytu. Szkoda nam było każdej chwili, dlatego po kolacji znów wyruszyliśmy na spacer podziwiać pokazy fontanny multimedialnej.Położona w malowniczym parku Szczytnickim, multimedialna wrocławska fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie.Po zmroku prezentowany był program muzyczny, z towarzyszeniem kolorowych świateł - niezapomniany widok tańczącej fontanny!
Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczął się spacerem do Parku Szczytnickiego – mieliśmy okazję podziwiać japońską sztukę ogrodową w Ogrodzie Japońskim, Halę Stulecia - najbardziej charakterystyczną wizytówkę Wrocławia, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udaliśmy się do Zoo i oczywiście unikatowego kompleksu ekspozycji środowisk wodnych Afryki –Afrykarium. Naszymi ulubieńcami stały się pingwiny przylądkowe , które mieliśmy okazję podziwiać podczas ich posiłku.Niezapomniane wrażenia!
Nadeszła niestety pora powrotu, ale wspomnienia z pięknego Wrocławia pozostaną !

Anna Stefańska, Małgorzata Siwek

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>