Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home

Witaj na naszej stronie!

JESTEŚMY PRZEDSIĘBIORCZY!

Nasza szkoła podejmuje starania zdobycia sponsorów na rozbudowę bazy szkoły.
W 2011 roku pozyskaliśmy unowocześnioną pracownię komputerową na 12 stanowisk wartości 7000 zł oraz oprogramowanie wartości ponad 4000 zł.
Poza tym wynajmując sale lekcyjne powiększyliśmy zasoby na wydzielonym koncie dochodów własnych o ponad 40 tys zł. Za tę kwotę szkoła rozbudowała bazę dydaktyczną i techniczną zakupując wielocalowy telewizor, tablicę interaktywną, laptop, radiomagnetofony do nauki języków obcych, sprzęt sportowy, monitory, kamery do monitoringu, zestaw głośników, zestaw komputerowy i wiele innych sprzętów.

Nowoczesne nauczanie przy takiej bazie szkoły to dla nas codzienność.

           Mirosława Bukowy                                                                           

 
 
Przygotowania do wizyty roboczej w Polsce,
czyli COMENIUS – current events:
 

alt
Już w poniedziałek – 5 listopada będziemy gościć 14 nauczycieli oraz 10 uczniów z Turcji, Niemiec, Włoch, Grecji i Rumunii. Uczniowie będą mieszkać w domach naszych gimnazjalistów. Będą też uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych – w lekcji gotowania dań polskich oraz w lekcji o Sosnowcu.

Wizyta robocza ma przede wszystkim na celu weryfikację i korektę harmonogramu pracy w latach 2012-2014.

Podczas wizyty roboczej nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu zapoznają naszych gości z  kulturą, historiąi i obyczajami związanych z naszym krajem.  Chcemy, aby goście zapoznali się z tragicznymi losami dzieci z Auschwitz w autentycznych miejscach związanych z pobytem dzieci w obozie. Po powrocie uczniowie, wraz z uczniami z rodzin polskich krótko opiszą swoje refleksje po wizycie w Muzeum.

Odwiedzimy również Kraków – miasto królów polskich, Zakopane-kolebkę kultury góralskiej oraz Kopalnię Soli w Wieliczce – jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Chcemy również uświadomić naszym uczniom oraz gościom z zagranicy czym są baseny termalne, coraz bardziej popularne w Polsce oraz jakie korzyści daje nam kąpiel w takich wodach – odwiedzimy basen na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Plan naszego wspólnego, pierwszego spotkania został ułożony wspólnie z koordynatorami wszystkich krajów partnerskich. To oni pragnęli zobaczyć miejsca, w których będziemy. A to wszystko jest możliwe dzięki Projektowi Comenius, który jest realizowany przez naszą szkołę w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie”.

W październiku 90uczniów naszej szkoły wypełniało ankiety, przygotowane przez Greckich Partnerów, których celem było dowiedzenie się, co młodzież wie o krajach partnerskich, jak sobie wyobraża koordynatorów z poszczególnych krajów oraz z czym kojarzą nam się ich kultury. Zdjęcia niektórych prac i ankiet zamieścimy już wkrótce.

W listopadzie COMENIUS TEAM zrealizował kolejne zadanie projektowe – film DVD o nauczycielach, lekcjach oraz życiu szkoły. Film również zostanie zamieszczony wkrótce na stronie internetowej naszej szkoły.
Obecnie trwają przygotowania do pierwszej wizyty w Polsce. Wkrótce spotkamy się z naszymi przyjaciółmi z zagranicy "face-to-face". Uczniowie już wymieniają się emailami oraz wiadomościami z życia szkoły. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani. Na ten dzień COMENIUS TEAM wraz z nauczycielami i uczniami przygotowuje prezentację kulturową każdego kraju.

Na otwarcie uroczystości zaproszeni są władze miasta, przedstawiciele prasy oraz telewizji. Zaproszeni są również przyjaciele szkoły oraz niezastąpieni rodzice naszych uczniów, którzy bardzo nas wspierają i pomagają w przygotowaniach Akademii Otwarcia projektu Comenius ‘’Let’s Have a Culture Break in Europe”.

Anna Malecka

 

 
Europejski Dzień Języków

                                                                           COMENIUS TEAM
 

dzień języków obcych2012
26 września w naszym gimnazjum obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.

Spotkaliśmy się, by podczas pytań konkursowych uświadomić wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość    języków obcych. Rywalizowały wszystkie klasy, a najlepsi zostali nagrodzeni punktami w konkursie o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr1 w Sosnowcu.

Była to dla nas wyjątkowa uroczystość, ponieważ w tym dniu również wyłoniliśmy uczniów, którzy obecnie wchodzą w skład COMENIUS TEAM – są odpowiedzialni za realizację zadań projektowych, kontakt z krajami partnerskimi oraz wspieranie innych uczniów w przygotowaniach do pierwszego spotkania.

O wyborze uczniów decydowała również:

  • ocena z zachowania,
  • poziom znajomości języka obcego,
  • opinia wychowawcy,
  • zaangażowanie, jakie poczynili uczniowie i ich rodzice, aby nasi zagraniczni Partnerzy, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie -  poczuli się w naszym gimnazjum i w naszym kraju – jak w domu.
Anna Malecka

 

 

Bitwa pod Wiedniemalt

Dnia 26 października 2012r. uczniowie klas drugich  naszego gimnazjum  wybrali się do kina na film pt. "Bitwa pod Wiedniem". Młodzież uczestniczyła w lekcji historii, widzianej oczyma reżysera Renzo Martinelliego i dotyczącej starcia uważanego za jedną
z dwudziestu przełomowych bitew w dziejach świata. 

Zwycięstwo wojsk koalicji chrześcijańskiej, pod wodzą polskiego króla Jana III Sobieskiego, nad wojskami tureckimi pod Wiedniem  12 września 1683 r., uważa się za symbol chwały polskiego oręża i powód do narodowej dumy. Uczniowie pozytywnie wypowiadali się o obejrzanym dramacie historycznym.

Katarzyna Mól

 
 
 
SZKOŁA HUMANITARNA w GIMNAZJUM Nr 1

 

Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu, jako jedna z dwudziestu szkół gimnazjalnych i ponagimnazjalnych z całej Polski, zakwalifikowało się do projektu Szkoła Humanitarna.

alt


Jesteśmy pierwszą szkołą w naszym mieście, która zainteresowała się tym projektem. alt
Organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Akcja Humanitarna (PAH) i jest ono rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Projekt Szkoła Humanitarna będziemy realizować przez cały rok szkolny 2012/2013. Uczennice naszej szkoły Beata Kołaciak i Natalia Ściążko wraz z koordynatorem mgr Elżbietą Flak wzięły udział  w szkoleniu warsztatowym, które odbyło się w Konstancinie – Jeziornej.
Tam na wstępie zaprezentowaliśmy naszą miejscowość pozostałym uczestnikom. Podczas trzydniowych warsztatów dowiadywaliśmy się, jak żyją ludzie w odległych zakątkach świata i z jakimi problemami się borykają. Młodzież dowiedziała się, jak wiele nas z nimi łączy. Jedna z uczennic uczestnicząca w warsztatach stwierdza:
 „Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że żyjemy w dostatnim kraju, a nasze decyzje, co do sposobu życia mają wpływ na całą ludzkość”.
Teraz nasza młodzież zaczyna działać. Na wstępie organizujemy Klub Humanitarny. Mamy nadzieję, że nasze projekty edukacyjne przyczynią się do zmiany postaw zarówno wśród naszej społeczności szkolnej, jak i społeczności lokalnej. Pasja młodzieży naszego gimnazjum być może zarazi w przyszłości również inne szkoły, które też włączą się do działania.

Galeria z wydarzenia znajduje się tutaj. Zapraszamy!

Katarzyna Mól, Elżbieta Flak

 

 

<< pierwsza < poprzednia 171 172 173 174 następna > ostatnia >>

Strona 172 z 174

O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy
Z Facebook

ZFacebook - Free Version
Osoby online
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości