Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home

Witaj na naszej stronie!

ZESPÓŁ SZKÓŁ  PROJEKTOWANIA I STYLIZACJI UBIORU

stylizacja i ubiór
         17.10. 2012r. gimnazjalistki z klas  trzecich w ramach OTK  gościły w ZSPiSU. Tym razem przy ulicy Warneńczyka poznawały zawód fryzjera, kosmetyczki i projektanta mody. Według opinii nauczycieli, są to zawody z perspektywami na rynku pracy.

więcej zdjęć - kliknij tutaj

Anna Walas

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ ARCHITEKTONICZNO – BUDOWLANYCH

ZSAB2012

     16.10.2012r. uczniowie klas trzecich w ramach OTK uczestniczyli w warsztatach w ZSAB. Podczas wizyty poznali ofertę edukacyjną szkoły, obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów pierwszej klasy technikum budowlanego. Następnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, podczas których uczyli się tapetowania, ozdabiania ścian elementami dekoracyjnymi oraz projektowali  i wykonywali maski afrykańskich wojowników różnymi technikami plastycznymi. Na zajęciach z decoupage’u zdobili  papierowe talerze.

Anna Walas

 

 

DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI W ŚWIATOWYM DNIU WALKI

Z OTYŁOŚCIĄ

zdrowa żywnośc


Otyłość coraz częściej występuje w naszym społeczeństwie. Już kilkuletnie dzieci mają nadwagę, co niestety w przyszłości może skutkować otyłością.
Dlatego w naszym gimnazjum propagujemy zdrową dietę połączoną z aktywnością fizyczną.
24 października uczniowie zaproponowali swoim koleżankom i kolegom przepyszne zdrowe kanapki oraz sok marchwiowo-jabłkowy. Fundatorami produktów i wykonawcami kanapek i soku byli uczniowie klas 2 b i 3 c. Zarówno sok jak i kanapki „zniknęły” w ciągu 2 przerw!
Obojętnie obok tych smakołyków nie przechodzili również nauczyciele.
Uzyskane ze sprzedaży kanapek (cena 1 zł/szt) i soku (50 gr porcja) środki zostaną wykorzystane do przygotowania kolejnego dnia propagującego zdrową dietę.

Zebrano 96 zł.

PAMIĘTAJ – JESTEŚ TYM, CO JESZ!!!!!!!!!!
 
 
Lidia Chrzanowska, Joanna Sypek
 
 

 

A  CO W MIEŚCIE?alt

27 października 2012 r. w auli Wydziału Nauk o Ziemi odbyła się uroczystość kończąca obchody 15-lecia Domowego Hospicjum im. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Uroczystość uświetniły występy naszych uczniów oraz Arka Machela – absolwenta szkoły.

Głównym punktem programu było wręczenie przyjaciołom Hospicjum podziękowań i pamiątkowych statuetek „ Przyjaciel Hospicjum”. Nasza szkoła otrzymała taką statuetkę po koncercie charytatywnym organizowanym w Gimnazjum Nr 1 w 2011 roku.

Dyplomy uznania otrzymały: pani dyrektor Mirosława Bukowy, pani Anna Stefańska i pani Małgorzata Siwek, które od wielu lat współpracują z Hospicjum Św. Tomasza Apostoła mobilizując uczniów do działań na rzecz pomocy ludziom cierpiącym.

Nasz Szkolny klub Wolontariusza kierowany przez ks. Tomasza Karasia i panią Agnieszkę Sikorską również wspomaga wspólnotę hospicyjną w pozyskiwaniu funduszy na budowę stacjonarnego hospicjum w Sosnowcu. To piękna idea. Zebrano dotąd 1 mln złotych i mamy w tym swój wkład, może niewielki, ale grosz do grosza! Brakuje jeszcze 5 mln.


Mirosława Bukowy

 

PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

pasowanie

Ufffffffffffff….w końcu pierwszoklasiści odetchnęli z ulgą.  15  października odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu. Jak sami mówią: "wcale nie było łatwo”.
Starsi koledzy zadbali, by przetestować "małolatów” nie tylko z wiedzy przedmiotowej, ale również  sprawności fizycznej, umiejętności i sprytu.
Uczniowie klas pierwszych zostali również odpytani z ogólnej wiedzy o szkole, jej tradycjach, funkcjonowaniu, do której przygotowywali się przez cały wrzesień.

Ich zaangażowanie w wykonywanie wszystkich zadań i poleceń było olbrzymie. Wszyscy przekonali się, że pierwszaki wspierają się wzajemnie i potrafią działać i podejmować decyzje wspólnie.

Na koniec uczniowie poszczególnych klas pierwszych razem z wychowawcami, złożyli Dyrekcji Szkoły przygotowane przez siebie ślubowanie. Wszyscy zasłużyli na  tytuł „ucznia Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu”.

Katarzyna Mól

 

<< pierwsza < poprzednia 171 172 173 174 następna > ostatnia >>

Strona 171 z 174

O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy
Z Facebook

ZFacebook - Free Version
Osoby online
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości