Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home

Witaj na naszej stronie!

Spotkanie z Nickiem Clowes i 'Weird Britain' już za nami...

ang spot 2017

Kolejne spotkanie z kulturą brytyjską w ramach programu Learning Without Borders już za nami.
Tym razem poznawanie osobliwości i odmienności kulturowych zaprezentował nam Nick Clowes, Brytyjczyk uczący wcześniej w Południowej Korei, Tajlandii, Hiszpanii i oczywiście w Anglii. Nick pasjonuje się rzeczami niesamowitymi i dzieli się wynikami swojej pracy oraz pasją z młodzieżą z różnych części świata.
Nasz gość okazał się osobą skromną, ale bardzo łatwo nawiązującą pozytywne relacje z młodzieżą. Sprawy, które poruszał dotyczyły oczywiście szeroko rozumianej kultury brytyjskiej, różnych jej aspektów, natomiast wiele rzeczy, o których mówił były nieznane zarówno uczniom, jak i nauczycielom biorącym udział w spotkaniu.
Z pewnością zapamiętamy zabawy, w które bawią się Brytyjczycy. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w niektórych z nich, np. w konkursie na miny, czy trafianie w zawieszonego na nitce kasztana. Co do jednego zgodzili się wszyscy uczestnicy, iż owe zabawy nie wymagają kosztownego ekwipunku oraz miejsca, w którym można się w nie bawić, a zatem są do wykorzystania przez naszą młodzież w różnych sytuacjach. I mają jeszcze ten plus, że pozwalają odpocząć komórkom, tabletom, czy smartfonom, a jednocześnie zapewniają równie sporą porcję wrażeń i zdrowego śmiechu.
Tematyka warsztatów, interaktywna forma spotkania oraz tajemnicza osobowość prowadzącego stworzyły ciekawą krótkotrwałą, co prawda, relację oraz więź pomiędzy uczestnikami, a udział uczniów w proponowanych zadaniach świadczył o tym, iż poziom językowych umiejętności naszych gimnazjalistów jest satysfakcjonujący dla prowadzącego warsztaty, jak i uczących młodzież nauczycieli.
Szkolne warsztaty językowe były sporym sukcesem. Uczestniczyło w nich 77 uczniów. Liczymy na powtórkę w przyszłym roku i nową porcję ciekawostek kulturowych z anglosaskiego świata.

                                                                                               Autor: Barbara Jureczka

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

I Śląsko – Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej

forum


Uczniowie III klas gimnazjum uczestniczyli w przedsięwzięciu zorganizowanym przez CKZiU przy ul. Grota-Roweckiego. Celem spotkania było przedstawienie kierunków kształcenia w szkołach CKZiU, przybliżenie zmian w kształceniu zawodowym oraz spotkanie z pracodawcami.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

III miejsce w siatkówce plażowej chłopców

img118-1


 

 

 8 Koncert Charytatywny „ Jedynka i Przyjaciele budują nadzieję"

koncert 2017

 

Dnia 9 maja 2016 roku odbył się w Sali koncertowej, przy Zespole Szkół Muzycznych 8 Koncert Charytatywny „ Jedynka i Przyjaciele budują nadzieję". Celem koncertu była zbiórka funduszy na rzecz budowy pierwszego w Zagłębiu hospicjum stacjonarnego, które powstaje w Sosnowcu.
W koncercie organizowanym przez Gimnazjum Nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 18 uczestniczyły dzieci z przedszkoli nr 20 i 54 ,uczniowie szkół podstawowych nr: 11, 15,18, 21, 29 oraz zespół tańca Ludowego „ Niwka" i Zespół Gimone.
Podczas koncertu wolontariusze Gimnazjum Nr 1 zbierali datki rzecz budowy hospicjum, odbyła się również licytacja
Koncert dostarczył zebranym wielu wrażeń i wzruszeń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie naszego zaproszenia i udział w koncercie.
W tym roku zebraliśmy kwotę 3230,55 zł !!!

więcej zdjęć - kliknij tutaj

a także tutaj


 

 

Akademia z okazji 3 maja

akad 3 maj 2017

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 174

O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy
Z Facebook

ZFacebook - Free Version
Osoby online
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości