Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home

Witaj na naszej stronie!

ŻYWA LEKCJA BILOGII

lekcja biologii 2016
7 grudnia kolejny raz w naszej szkole mieliśmy okazje spotkać się z żywymi przedstawicielami fauny; tym razem były to pajęczaki: pająki i skorpiony. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli poznać budowę, fizjologię, zwyczaje
i środowisko życia różnych tych bezkręgowców. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które chwilami były bardzo emocjonalne. Pająki budziły strach
i respekt wśród uczniów, ale nie brakowało śmiałków, którzy chcąc przeżyć bliskie spotkanie z tym „przerażającym stworem", brali pająka na rękę. Bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie czekamy na kolejne spotkania ze zwierzętami.

                                             Joanna Sypek

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

Olaf częstował cukierkami

mikołajki 2016

W tym roku Samorząd Uczniowski częstował 6 grudnia cukierkami, które dostarczył....Olaf. Mikołaj miał widocznie za dużo obowiązków i nie dotarł do naszych uczniów. Wysłał nam za to swojego zastępcę, który spisał się wspaniale - jak przystało na wysłannika Mikołaja. Bałwanek znany jest z tego, że uwielbia ciepło - widocznie poczuł ciepłą atmosferę, która panuje u nas w szkole i z chęcią spędził w niej czas.

                                     Anna Malecka, Izabela Siwek

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

Szalony detektyw przesłuchuje przedmioty – co jest grane?!

szalony detektyw

25.11.2016 r. grupa uczniów znalazła się na podziemnym parkingu Muzeum Śląskiego, by obejrzeć surrealistyczną impresję kryminalną „Miejsce zdarzenia", przygotowaną na Festiwal Nowej Scenografii.
Najbardziej podobał się nam pomysł zaproszenia widzów na parking (niecodzienna scena przedstawienia teatralnego) oraz ciekawe rozwiązania technologiczne, świetne światła i wideo.
Wyszliśmy z lekka zdezorientowani, z głowami pełnymi pytań dotyczących sensu i interpretacji – i właśnie te pytania i próby odpowiedzi najlepiej świadczą o poziomie tego niebanalnego, eksperymentalnego przedstawienia.

                                   Honorata Orzechowska, Elżbieta Flak

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

Spotkanie z wolontariuszką

spotkanie z wolontariuszką

29 listopada uczniowie dwóch klas uczestniczyli w spotkaniu z panią Magdaleną Noszczyk, wolontariuszką z Kenii. Podczas 90 minutowego spotkania uczestnicy poznali kulturę, przyrodę, codzienne życie tamtejszych ludzi. Zapoznali się z działalnością pani Magdaleny w Kenii. Mogli uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania, a także uczestniczyć w grze integracyjnej, jaką nasi wolontariusze przeprowadzają z Kenijczykami.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

Happening lokalny

happening

Tydzień Edukacji Globalnej zakończyliśmy happeningiem pod hasłem „ Podaruj drugiemu człowiekowi uśmiech". Uczniowie wykonali kolorowe kartki z pojedynczymi literkami tworzącymi napis „Uśmiechnij się" oraz w języku angielskim „ Smile". Młodzież dodatkowo przygotowała duże arkusze do zawieszenia na odzież z symbolem uśmiechniętej buźki. Zamiast transparentu uczniowie przygotowali duże, kolorowe kwiaty . Happening odbywał się w dzielnicy, w której znajduje się szkoła, wśród społeczności lokalnej. Uczniowie rozdawali dzieciom balony, cukierki oraz odblaski z uśmiechniętą buzią. Natomiast dorosłych zachęcali do uśmiechu, życzliwości. Rozdawali przygotowane przez siebie cytaty o radości życia oraz rozmawiali z mieszkańcami Niwki. Przygotowany happening spotkał się z dużym zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem. Młodzieży udało się wywołać uśmiech na wszystkich twarzach spotkanych ludzi.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 174

O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy
Z Facebook

ZFacebook - Free Version
Osoby online
Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości