Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home

Witaj na naszej stronie!

„ Ortograficzne grzybobranie"

Tradycji stało się zadość ! Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł „ Mistrza Ortografii". W tym roku szkolnym konkurs przebiegał pod hasłem: „ Grzybobranie nie na żarty". Na przekór wszystkim wróżbom i przesądom konkurs odbył się 13 grudnia 2016 roku. Dla niektórych ten dzień okazał się jednak szczęśliwym. Do konkursu przystąpili uczniowie klas I, II, III. Trwające godzinę zmagania ortograficzne wzbudziły wiele emocji wśród gimnazjalistów. Uczniowie musieli wykazać się nie lada znajomością zasad polskiej pisowni i interpunkcji. Dyktando nie należało do najłatwiejszych !!! Ale wysiłki naszej młodzieży nie poszły na marne. Oprócz solidnej powtórki z ortografii, konkurs dostarczył uczniom prawdziwej satysfakcji i niezapomnianych wrażeń . Myślę, ze tekst tegorocznego dyktanda na pewno długo pozostanie w pamięci naszych gimnazjalistów .
Zaszczytny tytuł MISTRZA ORTOGRAFII zdobyła w tym roku uczennica klasy II A – Katarzyna Mularczyk. Wyróżnienia otrzymali: Paweł Czerniakiewicz- II B, Agnieszka Dymanus - IIA, Olga Rejczak – II A. Gratulujemy zwycięstwa laureatce! Wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu życzymy sukcesów za rok.

                                                       Elżbieta Kalembka


 

 

EUROPEJSKI FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH I INFORMATYCZNYCH

elektronik 2016
8 grudnia 2016r. uczniowie zainteresowani kierunkami kształcenia oferowanymi przez technikum uczestniczyli w Festiwalu Umiejętności Zawodowych. Podczas gier ,quizów i konkurencji na kilkunastu stanowiskach odkrywali swoje talenty i badali umiejętności w dziedzinie elektroniki, automatyki i informatyki.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

II miejsce w Regionalnym Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Dzielnicy Niwka

puchar szachy


W dniu 08.12.2016 r. w SP 15 w Sosnowcu rozegrano IV Regionalny Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Dzielnicy Niwka. Ekipa naszej szkoły w składzie Mateusz Kaczmarek, Jakub Jedziniak oraz Patryk Buda drużynowo zajęli II miejsce. Mateusz indywidualnie zajął I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych . Brawa dla naszych szachistów.

puchar szachy 2


 

Próbne egzaminy gimnazjalne

egz gim

W Mikołajki 6 grudnia trzecioklasiści Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu rozpoczęli próbny egzamin gimnazjalny arkuszami z historii i wosu oraz z języka polskiego. Przez kolejne trzy dni mogli sprawdzić również swoją wiedzę i umiejętności językowe oraz z zakresu matematyki i nauk przyrodniczych. To już ostatni dzwonek, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jestem przygotowany na egzamin czekający mnie w kwietniu? Wyniki egzaminu gimnazjalnego w dużej mierze będą miały wpływ na rekrutację do szkół ponadgimnazjalnych. Do egzaminu przystąpiło 67 uczniów. Od lat nasza szkoła korzysta z arkuszy przygotowanych przez Wydawnictwo Operon we współpracy z Gazetą Wyborczą oraz British Council. Życzymy naszym trzecioklasistom sukcesów.


 

 

Maraton Pisania Listów

maraton 2016

Maraton Pisania Listów to największe wydarzenie dotyczące praw człowieka w Polsce. W czasie Maratonu pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. Uczniowie klasy globalno – humanitarnej zorganizowali go w naszej szkole już po raz czwarty. 5 grudnia listy pisaliśmy od godziny 14.00. Oficjalnie odpalona została świeca – symbol Amnesty International. Maraton zakończyliśmy o godzinie 20.00
Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w organizację Maratonu Pisania Listów.

Wspierali nas nauczyciele, uczniowie, absolwenci oraz duża grupa rodziców i mieszkańców dzielnicy. Wspólnie napisaliśmy 130 listów. Mamy ogromną nadzieję, że przyczynią się one do zmiany losów konkretnych osób, w których sprawie pisaliśmy.

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 174

O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy
Z Facebook

ZFacebook - Free Version
Osoby online
Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości