Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home

Witaj na naszej stronie!

Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za świat

DSCF6067


 

 

'Think and do it' – czyli projekt edukacyjny inaczej....

rplety

 

Pomysł projektu edukacyjnego uczennic z klasy 2c napisało samo życie. Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu w pewien słoneczny dzień na lekcji języka angielskiego, która odbywała się w sali 31, czyli w laboratorium językowym.
Dzień był rzeczywiście jasny i słoneczny, a odbijające się na tablicy promienie słoneczne uniemożliwiały przepisywanie zapisanej na niej notatki. Powstał więc pomysł, że przydałyby się jakieś rolety. Potem, za każdym razem w podobnej sytuacji pogodowej, mówiłyśmy to samo, aż w końcu, za którymś razem zaczęłyśmy myśleć jak zdobyć pieniądze na zakup rolet.
Po przeanalizowaniu naszych możliwości stwierdziłyśmy, że najlepszym sposobem będzie zorganizowanie kiermaszu. I tak właśnie zrobiłyśmy. Pierwszy kiermasz pod nazwą „Tasty Halloween" odbył się pod koniec października i polegał na przygotowaniu wypieków tematycznie związanych z tym świętem.

hall

Niestety kwota, którą zebrałyśmy okazała się niewystarczająca, dlatego postanowiłyśmy trochę poczekać i przed Bożym Narodzeniem zorganizowałyśmy jeszcze jeden kiermasz – „Tasty Christmas", tym razem z daniami wigilijnymi. Dzięki tej kolejnej akcji udało się urządzić mini-wigilię dla naszej małej społeczności szkolnej i zebrać fundusze na zakup rolet.

tasty
Najprzyjemniejszą częścią projektu był finał, czyli instalacja rolet i duma, że się udało :) Serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I OSOBOM WSPIERAJĄCYM za udział w naszej akcji.
                                                                                 Barbara Jureczka

więcej zdjęć - kliknij tutaj

oraz tutaj


 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 7 lutego 2017 r. pod hasłem
„Razem zmieniamy internet na lepsze".

bezp int
Podczas 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę– realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2017 jest Facebook.
Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską, Minister Cyfryzacji Annę Streżyńską, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.


 

 

Sukcesy naszych uczniów w Ju -Jitsu

16266326 461567060634407 4903992612027075669 n

mpju jitsu 2017

28 stycznia na miejskiej Hali Sportowej im Stanisława Padlewskiego przy ulicy Bończyka w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu dla Juniorów i Młodzieżowców. Organizatorem mistrzostw był Polski Związek Ju-Jitsu, oraz Śląski Związek Ju Jitsu. Nasi uczniowie w Fighting Junior zdobyli : Bartosz Postrach – srebro, Mateusz Kaczmarek i Adrian Jakubczyk – brąz. Chłopcy na co dzień trenują w Klubie Sportowym Budowlani Sosnowiec. Serdecznie gratulujemy im sukcesu.


 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

woś 2017
15 stycznia 2017r. po raz 25 zagrała Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopedriatycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Jak co roku nie zawiedli nasi wolontariusze, którzy przyłączyli się do akcji Jurka Owsiaka. Orkiestrę wspierały: Karolina Adamczyk, Karolina Adamiecka, Ola Lesiak, Wiktoria Nowek, Oliwia Olszowska. Brawo!!!

                                                           Anna Walas

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 174

O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy
Z Facebook

ZFacebook - Free Version
Osoby online
Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości