Reforma oświaty
Turnieje tańca
Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran
Translate WWW
Home

Witaj na naszej stronie!

KONKURS WIEDZY O LONDYNIE
II i III miejsce naszych gimnazjalistów !!!

Dnia 07 kwietnia 2017 odbył się KONKURS WIEDZY O LONDYNIE organizowany przez II L.O im. E. Plater w Sosnowcu we współpracy z Prywatną Szkołą Języka Angielskiego ' EUROLINGUA'.
Nasze Gimnazjum zgłosiło dwie dwuosobowe drużyny. Uczniowie odpowiadali na pytania (trudne!) dotyczące historii, kultury, polityki, geografii i turystyki Londynu. Konkurs miał formułę ustną a drużyny losowały po 10 pytań jednokrotnego wyboru ( 5 po polsku i 5 po angielsku).
Po ostrej dogrywce udało się !!!

img089-1

 

img088-1

piotr wilam

luk chmiel-1

 

Drużyny naszego Gimnazjum w składzie :
Julia GOROL kl. 2A i Adam ŻELAZNY kl. 3B – zajęli II miejsce a
Łukasz Chmielewski kl. 2A i Piotr Wilamowski kl. 2A – zajęli III miejsce !!!
Nagrodą były zestawy książek i gadżetów językowych dla każdego członka drużyny oraz zestawy słowników dla szkoły! Julia i Adam otrzymali vouchery na lekcje j. angielskiego w PSJA ' Eurolingua '.

Recepta na sukces : DUUUŻA wiedza , inteligencja językowa , łut szczęścia i niezłe materiały podesłane przez nauczycieli uczących !
Kochani dziękujemy za godne reprezentowanie Gimnazjum nr 1 !!!

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

                                                                                     Aneta Żurek-Podmokły
                                                                                       Barbara Jureczka


 

 

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w siatkówce

16826124 1359325937475129 5093984883969436088 o

Drużyna naszych chłopców wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w siatkówce chłopców. Brawo chłopcy!!!

siat 2m


 

Za nami już XI Święto Pi!

święto pi 2017
Z tej okazji już kolejny raz uczniowie klasy II A i IA odwiedzili festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych, zorganizowany na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczyliśmyw pokazie doświadczeń z fizyki. Pokaz składał się z licznych eksperymentów podczas, których zademonstrowano jak wywołać wyładowania elektrostatyczne (pioruny), pokazano przeskoki łuków elektrycznych oraz kilka doświadczeń rażących prądem :)
Uczniowie mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania z matematyki – czyli poznać bliżej liczby trójkątne. Początkowe liczby trójkątne: 1, 3, 6, 10, 15, 21, 28, 36, 45, 55, 66, 78, 91, 105, 120, 136, 153, 171, 190, 210, 231, 253, 276, 300, 325, 351, ...
Można ułożyć piramidę liczb trójkątnych. Podczas budowania konstrukcji z klocków w kształcie piramidy, trzeba pamiętać, by klocek z kolejnej warstwy leżał na dwóch klockach z warstwy poprzedniej. Po ułożeniu podstawy musimy postawić na niej ścianę złożoną o jeden klocek mniej. Zaczynając od podstawy z n klocków, w następnej warstwie musimy ułożyć ich n - 1. Układamy tak długo, aż na szczycie będzie tylko jeden klocek.
Podobno wzór wymyślił młody Gauss, gdy nudził się na lekcji matematyki. Liczby trójkątne są równe odpowiednim współczynnikom newtonowskim.
Najbardziej wyczekiwaną częścią tego dnia były pokazy doświadczeń chemicznych. Przekonaliśmy się, że ta nauka potrafi być zaskakująco kolorowa, głośna i często po prostu wesoła. Skacząca pasta do zębów dla słonia, znikający proszek a może lokomotywa w probówce? Jakiego koloru jest smoczy ogień? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźliśmy podczas pokazów „ Chemicznie (nie)bezpiecznie "

więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

 

 

Tym razem Turcja i Indonezja...

kosc 2


To dwa kolejne miejsca, które odwiedziliśmy dzięki wolontariuszkom z tych właśnie krajów i uprzejmości Dyrekcji i nauczycieli-anglistów LO im. T. Kościuszki w Mysłowicach. Wizyty na warsztatach językowych w ramach programu AIESEC, który funkcjonuje w Kościuszce od kilku lat, stały się dobrą praktyką w szlifowaniu umiejętności językowych naszych uczniów i cieszą się dużą popularnością wśród naszych gimnazjalistów. W tym roku wzięło w nich udział 50 uczniów, po raz pierwszy również klas pierwszych.

kosc 1
Interaktywny udział młodzieży w spotkaniu po raz kolejny udowodnił, że uczniowie interesują się nowymi kulturami i chętnie nawiązują kontakty z cudzoziemcami, nie tylko w czasie warsztatów, ale również po ich zakończeniu. Oczywiście na koniec spotkania były wspólne zdjęcia, autografy, wymiana adresów mailowych, facebook'owych, czy instagram'owych i wiem, że to działa :)


 

 

plakat koncert mniejszy - Kopia


 

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 174

O nas w mediach
Archiwum
Nasi Partnerzy
nasi partnerzy
Z Facebook

ZFacebook - Free Version
Osoby online
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości